6 let

DP, liga za prvaka in obstanek, 5. krog

Ilirija uspešna proti Šentjurju, zmaji ponižali Primorsko in utrdili prvo mesto

Olimpija Sixt primorska | Foto Žiga Zupan/Sportida

Košarkarji Petrol Olimpije so v 5. krogu lige Nova KBM za prvaka visoko premagali Sixt Primorsko s 85:56. Zmaji so s tem napovedali, da jih bo na poti do nove zvezdice težko zaustaviti. Krka je po zmagi v Šenčurju druga v ligi za prvaka.

Ljubljančani so bili v prvem polčasu popolni gospodarji stožiškega parketa. Že prvo četrtino so zanesljivo dobili, v drugi pa povsem nadigrali tekmeca. Vodstvo domačih se je iz minute v minuto večalo, pri čemer so prednjačili Domen Lorbek, Devin Oliver in Jordan Daniel Morgan. Prav slednji je v 18. minuti s prostima metoma zadel že za 52:25.

Drugi polčas je bil bolj ali manj formalnost, še posebej po tem, ko je v 22. minuti Robert Mc Carron zadel za 58:31. V nadaljevanju so Ljubljančani le še brez posebnih težav nadzorovali potek tekme in zanesljivo slavili.

Pri domačih je bil z 21 točkami najboljši Morgan, pri gostih pa je Mario Čakarun dosegel 10 točk in 11 skokov, Shawn King pa je dodal devet točk in 13 skokov.