SLOVENSKI REPREZENTANTI V LIGI ACB

Blažič izkoristil ponujeno priložnost

Jaka Blažič | Foto Vid Ponikvar

Slovenski reprezentant Jaka Blažič je ob koncu tedna uprizoril svojo najboljšo predstavo v dresu Barcelone, s katero je nadigral Unicajo iz Malage.

Medtem ko je Barcelona z zmago nad Unicajo (105:73) ob koncu tedna ostala na vrhu španske prvenstvene lestvice, pa je bil Jaka Blažič eden najboljših posameznikov osmega kroga. K zmagi nad moštvom iz Malage je v 23 minutah prispeval 18 točk (met za 3 točke 1:1, za 2 točki 4:6, prosti meti 7:9), ujel osem odbitih žog in eno asistenco.

S statističnim indeksom 31 je bila to njegova najboljša predstava, odkar se je preselil pod okrilje katalonskega velikana, ki v španski ligi ACB skupaj z Realom zaseda vrh lestvice (7:1), v evroligi pa je po štirih zaporednih zmagah na šestem mestu (4:2).

Slovenski obračun

Močan slovenski pridih pa je imela v osmem krogu lige ACB tekma med Realom in Fuenlabrado (95:80). K zmagi aktualnih prvakov je Klemen Prepelič v desetih minutah prispeval dve točki, Anthony Randolph pa 11. Pri poraženi ekipi pa je Luka Rupnik v 13 minutah dosegel pet točk.

Alen Omić
Sportal Blažičeva Barcelona ugnala ruskega tekmeca, razpoloženi Omić znova praznih rok

Nestanovitna minutaža

Blažičeva statistika v dresu Barcelone, h kateri je prestopil iz MoraBanc Andorre, v tej sezoni sicer precej niha, predvsem pa je očitno, da mu trener Svetislav Pešić še ni povsem zacementiral vloge. Tako se giblje od tekme do tekme - od prgišča minut do zajetnejše vloge. V povprečju sicer v evroligi igra dobrih 16 minut, v španskem prvenstvu pa minuto več.

Blažiča ta mesec v reprezentanci ne gre pričakovati, Luka Rupnik (v ozadju) pa naj bi bil na selektorjevem seznamu. | Foto: Vid Ponikvar Blažiča ta mesec v reprezentanci ne gre pričakovati, Luka Rupnik (v ozadju) pa naj bi bil na selektorjevem seznamu. Foto: Vid Ponikvar

Selektor ga lahko le gleda

Dobre predstave nekdanjega člana Slovana in Olimpije pa kratkoročno ne moremo označiti za dober reprezentančni obet. V novembrsko-decembrskem Fibinem kvalifikacijskem oknu namreč košarkarjev iz evroligaških klubov (tako kot seveda tudi Luke Dončića iz lige NBA) ne gre pričakovati v izbrani vrsti. Poleg Blažiča v to kategorijo spadajo še Klemen Prepelič in zadnja dva slovenska naturalizirana reprezentanta Anthony Randolph in Alen Omić.

Selektor Rado Trifunović bo sicer seznam kandidatov za nastop na tekmah proti reprezentancama Ukrajine in Latvije obelodanil v petek, 23. novembra. Naborniki se bodo nato na pripravah v Termah Čatež zbrali tri dni pozneje. Dvoboj v Zaporožju jih čaka v četrtek, 29. novembra, ob 18. uri po slovenskem času. V nedeljo, 2. decembra, pa bo ob 17. uri v Stožicah gostovala še Latvija.