Dirka po Italiji Giro Urška Žigart

Torek, 9. 7. 2024, 16.27

Ženska dirka po Italiji, 3. etapa

Urška Žigart na prvem gorskem testu ni mogla držati ritma najboljših

Urška Žigart | Urška Žigart (levo) je na prvi gorski etapi letošnjega Gira zasedla 25. mesto.  | Foto Guliverimage

Urška Žigart (levo) je na prvi gorski etapi letošnjega Gira zasedla 25. mesto.

Slovenska kolesarka Urška Žigart (Liv AlUla Jayco) je tretjo etapo dirke po Italiji končala na 25. mestu. Na trasi od Sabbionete do Toana (113 km) je za zmagovalko Novozelandko Niamh Fisher-Black (SD Worx-Protime) zaostala 2:15 minute.

Kolesarke so morale sprva v etapi premagati dobrih 100 km ravninske trase, za konec pa je sledil vzpon na La Collino (7,8 km/5,9 %) ter nato še nekategorizirano vzpenjanje do cilja v Toanu.

Najhitreje je zadnjih okoli 11 kilometrov opravila 23-letna Niamh Fisher-Black, ki je napadla slab kilometer pred koncem in ciljno črto prečkala šest sekund pred ekipno kolegico Belgijko Lotte Kopecky. Tretje mesto je prav tako s šestimi sekundami zaostanka pripadlo Francozinji Juliette Labous (DSM-firmenich PostNL).

Urška Žigart, ki je ostala brez mesta v slovenski reprezentanci za nastop na olimpijskih igrah v Parizu, ni mogla držati ritma najboljših. Ciljno črto je prečkala kot 25. z zaostankom 2:15 minute. V skupnem seštevku je posledično izgubila dve mesti in je zdaj z zaostankom 3:14 minute 21.

Na vrhu ostaja danes četrtouvrščena Italijanka Elisa Longo Borghini (Lidl-Trek), ki ima še 13 sekund naskoka pred Kopecky. Tretja je Labous, ki zaostaja 25 sekund.

V sredo bo na sporedu razgibana etapa od Imole do Urbina (134 km). Zahtevnejša bo v drugi polovici, ko bodo na vrsti vsi trije kategorizirani vzponi.