7 let, 12 mesecev

Aldo Ino Ilešič

Sobota, 2. 2. 2013, 19.27

Nova etapna zmaga Coquarda

Dvajsetletni Francoz Bryan Coquard je zmagovalec 4. etape kolesarske dirke Etoile de Besseges (2.1). Slovenec Aldo Ino Ilešič je zasedel 12. mesto. Jerome Cousin ostaja vodilni.

Predzadnji dan dirke je bila na sporedu 154 kilometrov dolga etapa z dvema gorskima ciljema druge kategorije. Večji del etape je bila v begu skupina devetih kolesarjev, ki jih je glavnina ulovila že 70 kilometrov do cilja. Sledil je pobeg dveh drugih kolesarjev, ki sta bila ujeta še pred pričetkom zadnjih kilometrov etape. V slednjih so tempo na čelu glavnine narekovali kolesarji ekipe Europcar, katere član je vodilni v skupnem seštevku Jerome Cousin. V ciljnem šprintu glavnine se je že druge etapne zmage na tej dirki veselil Bryan Coquard, ki je prav tako član ekipe Europcar. Od Slovencev se je najvišje uvrstil Aldo Ino Ilešič, ki je zasedel 12. mesto. ''Etapa je bila zopet zelo nervozna. K temu je pripomogel tudi veter. V zadnjem ovinku, 400 metrov do cilja, sem bil na odlični tretji poziciji in tik za zmagovalcem. A ker mi še manjka moči in eksplozivnosti, sem uspel ciljno črto prečkati šele kot 12.,'' je za Sportal povedal Ilešič. Etapo sta v glavnini končala tudi Jure Kocjan in Grega Bole.

Dirka se bo končala v nedeljo, ko bosta na sporedu dve etapi. Dopoldne kolesarje čaka 69 kilometrov dolga etapa v kateri lahko pričakujemo ciljni šprint glavnine. Zmagovalca dirke bo določila popoldanska skoraj 10 kilometrov dolga posamična vožnja na čas.