Žak Gomilšček Jure Žabjek Monika Hrastnik

Petek, 30. 8. 2019, 20.13

kvalifikacije, gorsko kolesarstvo, svetovno prvenstvo

Hrastnikova sedma v kvalifikacijah SP

Monika Hrastnik | Monika Hrastnik je kvalifikacije končala na sedmem mestu. | Foto Grega Valančič/Sportida

Monika Hrastnik je kvalifikacije končala na sedmem mestu.

Na svetovnem prvenstvu v gorskem kolesarstvu v kanadskem Mont-Sainte-Anne so danes na svoj račun prišli tekmovalci in tekmovalke v spustu. V kvalifikacijah se je s sedmim mestom izkazala Monika Hrastnik. Jure Žabjek je bil v članski konkurenci 39., mladinec Žak Gomilšček pa 16.

Hrastnikova je postavila sedmi čas, za najhitrejšo, Francozinjo Myriam Nicole, je zaostal 28,587 sekunde. Žabjek je na 39. mestu za Britancem Dannyjem Hartom zaostal 20,800 sekunde.

Med mladinci je bil najhitrejši Francoz Antoine Vidal, Gomilšček se je na progi zadržal 23,548 sekunde več.

Tekmovalce v spustu finalne vožnje čakajo v nedeljo. Sobota je rezervirana za članski dirki v krosu. Ob 18.15 start čaka Tanjo Žakelj.