Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Nedelja,
7. 3. 2010,
17.53

Osveženo pred

9 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Nedelja, 7. 3. 2010, 17.53

9 let, 3 mesece

Kump pisal zgodovino

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Kolesar ekipe Adria Mobil Marko Kump je zmagal na 34. izvedbi enodnevne kolesarske dirke Trofeja Združenja slovenskih športnih društev v Italiji (1.2).

Drugo mesto je zasedel Matej Gnezda in tretje Marco Canola.

Tako je končno uspel Slovenec zmagati na dirki, ki jo že vrsto let s svojimi sodelavci Kolesarskega kluba Adria iz Lonjerja, odlično organizira Radivoj Pečar. Na dirki so nastopili kolesarji iz petindvajsetih kolesarskih ekip (175 kolesarjev), ki prihajajo iz desetih evropskih držav. Nastopilo je tudi vseh pet slovenskih ekip, ki imajo v svojih vrstah člansko zasedbo. V prvi polovici 144 kilometrov dolge dirke so se neprestano vrstili poskusi pobega, a so bili vsi neuspešni.

Na 83. kilometru sta glavnini uspela pobegniti Mitja Mahorič (Adria Mobil) in Dean Podgornik (Loborika). Dvajset kilometrov kasneje sta imela Slovenca še kar minuto prednosti pred glavnino. Na 120 kilometru je njuna prednost še vedno znašala minuto. V glavnini je bilo trideset kilometrov do cilja še 60 kolesarjev, ki so v naslednjih desetih kilometrih ulovili ubežnika. Sledil je pobeg sedmih kolesarjev: Marko Kump (Adria Mobil), Blaž Furdi (Sava), Marco Canola (Zalf Desiree), Sergej Papok (Caneva), Hrvoje Miholjević (Loborika), Edoardo Zardini (Mantovani) in Patrick Facchini (Trevigiani) so si hitro prikolesarili dvajset sekund prednosti pred zasledovalci.

Sedem kilometrov do cilja so pobegnili Kump, Furdi in Canola, a jih je skupina ulovila tri kilometre do cilja. ''V zadnjih kilometrih so neprestano sledili poskusi pobega. Kmalu sva z Gnezdo ostala skupaj v ospredju z dvema Italijanoma. Nato je prvi pobegnil Gnezda jaz sem le držal Italijana in v zaključku pohodil na polno. Z Gnezdo sva slavila dvojno zmago,'' so bile prve besede, ki jih je po zmagi Sportalu namenil enaindvajsetletni Kump.

Poleg tega, da je Kump dosegel prvo zmago v sezoni, je slednja še toliko slajša, saj so Slovenci vse do letos neuspešno naskakovali zmago na tej dirki. ''Zelo sem vesel zmage. Res sem dobro treniral preko zime in sem imel danes zelo dobre noge. Zmaga mi pomeni toliko kot bi vsakemu Slovencu, ki bi zmagal na tej dirki. Na njej se že tradicionalno prvič v sezoni udarimo vsi člani slovenskih klubov med seboj. Rezultat na dirki pokaže, kaj si počel v pripravljalnem obdobju. Dejstvo, da sva z Gnezdo dosegla dvojno zmago, mi vliva veliko samozavesti za nadaljevanje sezone, saj sva trenutno najmočnejša v ekipi,'' je zaključil Kump, ki se bo sedaj osredotočil na dirko Coppi in Bartali ter na dirke pokala narodov. Njegov prvi veliki cilj v sezoni bo nastop na evropskem prvenstvu. Poleg njiju sta se v deseterico najboljših uspela uvrstiti še Blaž Furdi in Robert Vrečer.

Ne spreglejte