Thermometer Blue 0

Grega Bole

Ponedeljek, 25. 1. 2016, 16.44

Grega Bole v Argentini za konec sedmi

Grega Bole iz ekipe Nippo Vini-Fantini je v sedmi, 119,6 kilometra dolgi zadnji etapi kolesarske dirke po San Luisu v šprintu zasedel sedmo mesto.

Najboljša sta bila Italijana, v zaključku je mladi, 21-letni Jakub Mareczko, član ekipe Sautheast Venezuela, ugnal izkušenejšega kolesarja Sky Elio Vivianija. Svetovni prvak Slovak Peter Sagan je bil četrti, drugi najboljši Slovenec Matej Mohorič (Lampre) pa se je uvrstil na 17. mesto.

V skupnem seštevku je zmagal Kolumbijec Dayer Quintana, ki je bil za 35 sekund boljši tudi od slavnejšega brata Naira Quintane, zvezdnik tega športa se je moral zadovoljiti s tretjim mestom. Med njiju se je z 20-sekundnim zaostankom vrinil Argentinec Eduardo Sepulveda.

Južnoameričani so na dirki pokazali najboljšo pripravljenost, kar pa glede na razmere za trening ni presenečenje. Od Evropejcev je bil najboljši Belorus Ilja Koševoj, moštveni kolega slovenskih tekmovalcev pri Lampreju, zasedel je peto mesto. Rafal Majka (Tinkoff) je bil sedmi, Vincenzo Nibali (Astana) pa 14.