Matej Drinovec Grega Bole

Torek, 31. 1. 2023, 17.22

Dirka po emiratu Šarjah

Grega Bole še ni pozabil sprintati

Grega Bole | Grega Bole je v zadnji etapi Dirke po emiratu Šarjah zasedel drugo mesto. | Foto Vid Ponikvar

Grega Bole je v zadnji etapi Dirke po emiratu Šarjah zasedel drugo mesto.

Slovenski kolesarki veteran Grega Bole, ki že nekaj časa ne tekmuje na najvišji ravni, je na kolesarski dirki druge kategorije po emiratu Šarjah dokazal, da še lahko dobro sprinta. Gorenjec, ki tekmuje za ekipo Šabab Al Ahli, je v zadnji etapi petdnevne dirke zasedel drugo mesto, premagal ga je le Nemec Lucas Carstensen (Roojai Online Insurance).

V skupnem seštevku je Grega Bole, ki živi v Dubaju, zasedel 24. mesto, za zmagovalcem Nizozemcem Adnejem Van Engelenom (Roojai Online Insurance) je zaostal tri minute in 20 sekund. V ospredju je bil tudi v prvih dveh, prav tako sprinterskih etapah, v katerih je zasedel deseto in tretje mesto.

Bole pa ni bil edini slovenski kolesar na tej dirki, njegov moštveni kolega je namreč tudi Matej Drinovec, ki je preizkušnjo končal na 43. mestu v skupnem seštevku, 5:57 za zmagovalcem.