Petek, 16. 10. 2009, 14.03
9 let, 2 meseca
Gilbert nadaljuje zmagovalni niz

Na 184 kilometrov dolgi dirki je poleg Štanglja nastopil tudi Tadej Valjavec. Večji del dirke sta bila v begu Alessandro Donati (Acqua e Sapone) in Aleksander Kvačuk (ISD-Neri). Glavnina ju je ulovila 20 kilometrov do cilja. Na dirki, ki odgovarja šprinterjem, je slednje z napadom kilometer in pol do cilja presenetil Philippe Gilbert.
Kolesarju ekipe Silence-Lotto je uspelo ciljno črto prečkati pred vsemi. Po zmagi na dirkah za Pokal Sabatini in Pariz-Tours je slavil svojo tretjo zaporedno zmago v dobrem tednu dni. Z drugim mestom se je moral zadovoljiti Španec Daniel Moreno ter Italijan Francesco Gavazzi s tretjim. V prvi skupini dvainštiridesetih kolesarjev je bil tudi Gorazd Štangelj, ki je zasedel 25. mesto. Štangelj, ki je v odlični formi, bo na dirki po Lombardiji zopet garal za Ivana Bassa.
''Vsekakor sem v najboljši formi v vsej moji karieri. Sedaj hočem zmagati še dirko po Lombardiji. Sicer ne poznam trase, a bom odločilne dele prekolesaril v petek,'' je po zmagoslavju povedal Gilbert. Tadej Valjavec je predčasno odstopil, saj je hranil moči za sobotno dirko po Lombardiji. Jani Brajkovič zaradi bolezni v začetku tedna ni želel tvegati in rajši ni nastopil, saj je tudi hranil moči za Lombardijo na kateri je lani zablestel z 2. mestom.