Sreda, 17. 4. 2019, 15.28

5 let

dirka po turčiji, 2. etapa

Polanc peti v drugi etapi

Jan Polanc | Jan Polan je drugo etapo na dirki po Turčiji končal na petem mestu. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Jan Polan je drugo etapo na dirki po Turčiji končal na petem mestu.

Edini slovenski kolesar na dirki po Turčiji Jan Polanc (UAE Emirates) je po 34. mestu v prvi v današnji drugi etapi končal na petem mestu. Tako kot v torek je slavil Irec Sam Bennett, kolesar ekipe Bora-Hansgrohe. Pred Polancem so v istem času končali še Avstrijec Felix Grossschartner, Kolumbijec Jhonatan Restrepo in Španec Gonzalo Serrano.

Sam Bennett
Sportal Bennetu prva etapa dirke po Turčiji, Polanc v času zmagovalca #video

Današnja etapa je bila dolga 183 kilometrov med Tekirdagom in Eceabatom. Na koncu je ciljno črto skupaj prečkala sedmerica, ki je najbolje opravila z zaključnim dobre tri kilometre dolgim vzponom. Pred tem, 25 km pred ciljem, je glavnina ujela ubežno skupino.

Polanc bo nove priložnosti iskal predvsem v tretji in peti etapi, ko bodo na sporedu težji vzponi.

"Prihod v cilj je bil precej zahteven. Približno kilometer smo vozili po ozki cesti, nato pa se nekaj zadnjih sto metrov vzpenjali pri visokih hitrostih. Ključno je bilo, da je ekipa zadržala vodilne položaje. A midva z Valeriem (Contije; op. STA) nisva mogla v boj za zmago. Toda uvrstitve so še vedno dobre in nam dajejo samozavest za naslednje dni. Še vedno pa čutim nekaj bolečin od včerajšnjega padca. Upam, da bodo kmalu izginile," je po etapi povedal Polanc.

V skupni razvrstitvi ima Bennett 14 sekund prednosti pred Grossschartnerjem, Polanc je četrti z 20 sekundami zaostanka.