Sreda, 13. 6. 2018, 17.47

Dirka po Švici, 5. etapa

Špilak v cilj z najboljšimi

Simon Špilak | Foto Guliver/Getty Images

Na kolesarski dirki po Švici je bila na sporedu prva gorska etapa od Gstaada do Leukerbada, na kateri je zobe pokazal tudi lanski zmagovalec Simon Špilak. Prekmurec, kolesar Katjuše, je v cilj prišel z najboljšo skupino, v njej je bilo 15 kolesarjev, zasedel pa je šesto mesto. V skupnem seštevku je deveti.

Junak etape, ki se je končal z dolgim, a ne posebej zahtevnim vzponom, je bil Italijan Diego Ulissi, ki je bil najmočnejši v sprintu. Pred tem je 200 metrov pred ciljem prehitel Španca Mikaela Lando, ki je napadel na vzponu, že imel lepo prednost, a na koncu omagal. Drugo mesto je zasedel Španec Enric Mas, tretje pa Nizozemec Tom-Jelte Slagter.

Do zdaj vodilni v skupnem seštevku Švicar Stefan Küng je zaostal, v vodstvo pa je prišel Avstralec Richie Porte (BMV Racing team), ki ima 20 sekund prednosti pred Nizozemcema Wilcom Keldermanom in Samom Oomenom. Špilak pred dvema zahtevnima etapama, ki bosta odločili zmagovalca, zaostaja 46 sekund.

Jan Polanc (UAE Emirates) je zaostal minuto in 33 sekund, zasedel 31. mesto, v skupnem seštevku je 33., za vodilnim zaostaja štiri minute in 25 sekund. Kristijan Koren (Bahrain Merida) je bil 81. (+19:27), skupno je na 82. mestu (+29:13).

V četrtek bo na sporedu kraljevska etapa, ki se bo končala v Gommiswaldu, a ne na vrhu vzpona kot danes in v petkovi etapi.