16.35

Marko Kump Simon Špilak Nacer Bouhanni

Nedelja, 9. 3. 2014, 16.35

Bouhanni prvi vodilni na dirki Pariz-Nica

Francoz Nacer Bouhanni je zmagovalec 1. etape in prvi vodilni v skupnem seštevku 72. kolesarske dirke Pariz-Nica. V glavnini tudi Marko Kump in Simon Špilak.

Dirka, ki bo imela na sporedu osem etap, se je pričela s 162 kilometrov dolgo etapo. Kmalu po pričetku etape se je v solo pobeg podal Francoz Christophe Laborie (Bretagne-Seche Environnement), ki ni imel niti najmanjših možnosti, da bi v cilj prikolesaril pred glavnino. A Laborie, ki je bil s strani glavnine ujet že 50 kilometrov do cilja, je osvojil edini gorski cilj v etapi in po etapi oblekel majico najboljšega kolesarja na gorskih ciljih. Glavnina se je nato zaradi ozkih cest, padcev in vetra večkrat razbila na več manjših skupin. Vseeno je v zadnji kilometer etape skupaj krenila zelo velika skupina v kateri je bilo skoraj 100 kolesarjev. V ciljnem šprintu se je zmage veselil aktualni francoski prvak Nacer Bouhanni. Na 2. in 3. mestu sta etapo končala Nemec John Degenkolb in Belgijec Gianni Meersman. Marko Kump je zasedel 37., Simon Špilak pa 52. mesto. Triindvajsetletni Bouhanni, ki je član francoske ekipe FDJ.fr, je tudi prvi vodilni v skupnem seštevku dirke. Že prvi dan dirke je zaradi prebavnih težav odstopil Američan Tejay Van Garderen (BMC Racing), ki je sodil v ožji krog favoritov za zmago v skupnem seštevku. Več kot minuto zaostanka so si danes že nabrali tudi Edvald Boasson Hagen, Taylor Phinney ter brata Andy in Frank Schleck.