9. 4. 2019,
17.53

5 let

Thermometer Blue 0,11

Luka Pibernik Grega Bole Julian Alaphilippe Tadej Pogačar Tadej Pogačar Dirka po Baskiji Dirka po Baskiji

Torek, 9. 4. 2019, 17.53

5 let

Dirka po Baskiji, 2. etapa

Alaphilippu druga etapa po Baskiji, Pogačar deveti

Francoz Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick Step) je zmagovalec druge etape dirke po Baskiji, 149 km dolge preizkušnje od Zumarrage do Gorraiza. V ciljnem sprintu je premagal Belgijca Bjorna Lambrechta (Lotto Soudal) in Poljaka Michala Kwiatkowskega (Sky).

Na zahtevni in razgibani etapi z več vzponi, tudi zaključnim do cilja na Gorraiz, je bil razplet negotov do konca, Francoz pa je pokazal največ moči in za sekundo ugnal tekmece v sprintu. Prvi je sicer napadel Belgijec ob vznožju zadnjega klanca, a ga je Alaphillipe ujel sto metrov pred ciljem. Smolo pa je imel Adam Yates, ki je 15 km pred koncem ostal s predrto zračnico in se ni mogel več vključiti v boj za najvišja mesta.

"Včeraj mi je šlo dobro na kronometru, danes mi je etapa res ustrezala, tako da sem lahko napadel. Hvala ekipi, bilo je naporno, na koncu pa sem bil na pravem mestu za napad," je po etapni zmagi dejal Francoz.

Na dirki nastopajo trije Slovenci, danes se je najbolj izkazal Tadej Pogačar (UAE-Team Emirates), ki je bil v prvi skupini in je cilj prečkal s sekundo zaostanka na devetem mestu.

Nemec Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe), ki je dobil ponedeljkovo prvo etapo, kronometer v Zumarragi, je danes izgubil le sekundo, kot peti na etapi pa je obdržal majico vodilnega. Na drugem mestu je Kwiatkowski z desetimi sekundami zaostanka, tretji pa Alaphilippe (+ 0:11).

Na dirki sodelujeta še dva Slovenca, Grega Bole (Bahrain Merida) je bil 68. z 1:57 minute zaostanka, njegov moštveni sotekmovalec Luka Pibernik pa 141. (+ 12:53). Skupno je Pogačar na 16. mestu (+ 0:43), Bole 74., Pibernik pa 111.

V sredo bo tretja etapa od Sarrigurena do Estibaliza, dolga 191 km.