risinje Boštjan Kos slovenska ženska hokejska reprezentanca

Petek, 5. 4. 2024, 17.10

SVETOVNO PRVENSTVO, DIVIZIJA I, SKUPINA B, 4. KROG

Slovenke kljub porazu potrdile obstanek

risinje, slovenska ženska hokejska reprezentanca, Slovenija - Velika Britanija | Slovenke so na četrti tekmi prvenstva doživele drugi poraz. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Slovenke so na četrti tekmi prvenstva doživele drugi poraz.

Slovenska ženska hokejska reprezentanca na svetovnem prvenstvu tretjega kakovostnega razreda še ni potrdila obstanka v tem rangu tekmovanja. Na drugi petkovi tekmi so izgubile, Velika Britanija je bila boljša z 2:1, Pia Dukarič je zaustavila kar 68 strelov na svoja vrata. Slovenke ostajajo pri petih točkah, do konca tekmovanja jih v soboto čaka še tekma proti Italiji, ki je danes kot prva premagala Slovakinje. Po večerni zmagi Latvije nad Poljsko so si Slovenke zagotovile obstanek, izpadle pa bodo Poljakinje.

slovenska ženska hokejska reprezentanca
Sportal Slovenke po preobratu in kazenskih strelih do pomembne zmage

Latvijska Riga je prizorišče svetovnega prvenstva tretjega razreda (divizija I, skupina B) za hokejistke. Ob gostiteljicah na Baltiku sodelujejo tudi Slovenke, Slovakinje, Italijanke, Poljakinje in reprezentantke Velike Britanije.

Slovenke, ki jih kot selektor vodi Boštjan Kos, so prvenstvo odprle z zmago (4:1) nad Poljsko, na drugem obračunu so z 0:4 izgubile proti na papirju prvim favoritinjam tekmovanja Slovakinjam, na tretji tekmi prvenstva pa po izvajanju kazenskih strelov s 4:3 premagale domačinke Latvijke. Britanske hokejistke so risinje na prejšnjem prvenstvu premagale, tokrat pa izgubile z 1.2.

Velika Britanija je imela precejšnjo premoč pri strelih na gol (70-26), a se je v slovenskih vratih izkazala Pia Dukarič, ki je prejela le dva zadetka. Drugega v 51. minuti, ko so imele Britanke na ledu igralko več, minimalnega zaostanka pa Slovenija ni več zmogla nadoknaditi. V zadnji minuti in pol so Slovenske ob britanski kazni poskušale še brez vratarke, toda izenačenja ni bilo. Edini zadetek za Slovenijo je dosegla Pia Pren, ki je svojo ekipo v 28. minuti povedla v vodstvo, a so Britanke že v naslednji minuti izenačile.

"Britanke so pokazale več volje, želje, malo smo bile neodločne in to se je poznalo. Zbrati se moramo in se spočiti, jutri pa zbrati vse, kar imamo. Prepričana sem, da je vsaka sposobna dati vse od sebe," je dejala Nadja Vakaričič. "Dovolile smo preveč strelov na gol in žal se ni izšlo. Kar nekaj časa sem s puncami, to je lep mejnik, na žalost ni bilo zmage, a je vseeno nekaj lepega odigrati 50 tekem," pa je ob jubileju nastopov za izbrano vrsto povedala Sara Confidenti.

"Nismo bili pravi, naložili smo si preveč bremena in pustili iniciativo nasprotnicam. To je tudi pripeljalo do tega rezultata. Zdaj moramo zbrati misli, se spočiti in se pripraviti na Italijo ter jo poskusiti dobiti," je nastop ocenil selektor Kos.

Na uvodni tekmi dneva so Italijanke s 3:2 premagale prve favoritinje Slovakinje, ki so po treh zmagah prvič izgubile in izpustile možnost, da bi si z zmago že zagotovile prvo mesto in napredovanje v višji rang tekmovanja.

Na večerni so Latvijke premagale Poljsko, ki se seli v nižji rang tekmovanja.

Napredovanje v višji rang tekmovanja si bo zagotovila zmagovalka turnirja, nazadovala pa bo zadnjeuvrščena reprezentanca.