6 let

Liga NHL, 7. april

Kopitarju prve nagrade, Kralji dobili nasprotnika

LA Kings vs Dallas Stars | Foto Reuters

V ligi NHL smo dobili vse udeležence končnice. Na led so še zadnjič v rednem delu sezone stopili hokejisti Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, ki si je prislužil prve nagrade, in proti Dallas Stars izgubili z 2:4. Kralji so končali na sedmem mestu in si končnico zagotovili z vstopnico wild-card. Njihov tekmec v prvem krogu končnice bodo Vegas Golden Knights. Palice bodo prvič prekrižali v sredo.

Slovenski zvezdnik v dresu kraljev Anže Kopitar je tokrat ostal brez točke, v statistiko je vpisal zgolj pet strelov. Dallas je sicer po prvi tretjini vodil že s 4:0. Devin Shore je zadel v sedmi minuti, nato pa je kar trikrat, v 9., 12. in 14. minuti, zadel Jamie Benn. Oba gola kraljeva sta padla v drugi tretjini, pod oba se je podpisal Alec Martinez.

Coloradu zadnja vstopnica na zahodu

Colorado Avalanche je v neposrednem dvoboju za uvrstitev v "play-off" premagal St. Louis Blues. Znani pa so že vsi pari konferenčnega četrtfinala. V tem se bodo LA Kings pomerili z novincem v ligi Vegas Golden Knights. Anaheim s San Jose Sharks, Nashville Predators s Colorado Avalanche, Winnipeg Jets pa z Minnesota Wild.

Kralji proti novincu

Naslednji izziv kralje čaka kmalu, končnica se namreč začne 11. aprila. Los Angeles je v rednem delu lige NHL zlate viteze iz Las Vegasa dvakrat premagal. "Zdaj potrebujemo vsakega igralca posebej. Vsi moramo biti najboljši. Zabava se začne zdaj. Upam, da smo vsi pripravljeni," je dejal center kraljev Adrian Kempe.

Kopitarju še šestič nagrada za najboljšega igralca LA Kings

Kapetan Kraljev Kopitar je redni del sezone končal z izjemnimi številkami, ki jih v karieri še ni vknjižil. Po 82 tekmah se je zaustavil pri 92 točkah in prvič v karieri dosegel vsaj točko na tekmo. V statistiko je vpisal 35 zadetkov in 57 podaj. Daleč za njim je z 61 točkami Dustin Brown. 30-letni centralni napadalec je znova dokazal, da gre za vsestranskega hokejista, ki vleče voz tako v napadu kot v obrambi.  Jonatahan Quick in Anže Kopitar - dva od pomembnih mož LA Kings. | Foto: Reuters Jonatahan Quick in Anže Kopitar - dva od pomembnih mož LA Kings. Foto: Reuters

Gorenjec je resen kandidat za MVP rednega dela sezone oziroma za nagrado Hart. Ta po mnenju piscev, zbranih v PHWA pripade najkoristnejšemu igralcu, ki v vsej ligi pomeni največji doprinos svoji ekipi.

Kako bodo odločili pri PHWA, bo treba počakati, si je pa Kopitar že prislužil prve nagrade. Še šestič v karieri je prejel nagrado Billa Libbyja, ki ga Los Angeles Kings v sodelovanju z mediji podeljujejo najboljšemu igralcu sezone. Izbran je bil tudi za najboljšega branilca svojega kluba. Za najboljšega hokejista franšize leta so ga izbrali tudi navijači.

Quick drugič do nagrade William M. Jennings

Vratar LA Kings Jonathan Quick si je drugič v karieri priboril nagrado William M. Jennings, nagrado prejme vratar z najmanj prejetimi zadetki v rednem delu. Američan je branil na 64 tekmah, zaustavil 91,2 odstotka vseh strelov, v povprečju je prejel 2,4 zadetka na tekmo.