Thermometer Blue 0,02

Vegas Golden Knights Anaheim Ducks Calgary Flames liga NHL

Četrtek, 17. 2. 2022, 8.09

Liga NHL, 16. februar

Derbi po podaljšku Floridi, Calgary nadaljeval sijajni niz, uspešen tudi vodilni Coloradao

Florida Panthers | Hokejisti Floride so do zmage na derbiju večera prišli po podaljšku. | Foto Guliverimage

Hokejisti Floride so do zmage na derbiju večera prišli po podaljšku.

Hokejisti Florida Panthers so v severnoameriški ligi NHL po preobratu prišli do zmage s 3:2 proti Carolina Hurricanes in tako skočili na drugo mesto med 32 ekipami. Odločilni gol je v 17. sekundi podaljška dosegel Aaron Ekblad. Hokejisti Calgaryja so vknjižili osmo zaporedno zmago, Colorado je vodilno pozicijo zadržal z zmago v Vegasu.

Ekblad je v začetku podaljška prejel hitro podajo za protinapad, ki ga je uspešno tudi izkoristil za zmago v gosteh. "Odlična podaja ... Sicer nimam pojma, kaj je treba narediti v protinapadu, tako da sem skušal upočasniti in narediti 'finto', pa je plošček nekako našel pot v gol," je o odločilnem zadetku dejal branilec.

Florida je pred tem izsilila podaljšek z zadetkom 49 sekund pred koncem zadnje tretjine, ko je odbiti plošček po strelu v mrežo potisnil Sam Reinhart. Domače moštvo je pred tem dvakrat vodilo: prvič je povedlo z 1:0 ob koncu prve tretjine z golom Teuva Teraivainena, v tretji pa je za 2:1 zadel Tony Deangelo.

Razpoložen je bil tudi vratar Caroline Frederik Andersen, ki je zbral 28 obramb, a to ni bilo dovolj za zmago. Hurikani so tako izgubili že četrtič na zadnjih petih tekmah in so po vročem startu nazadovali na peto mesto v ligi z 68 točkami. Po novi zmagi jih ima Florida na drugem mestu zdaj 71.

Colorado ostaja vodilni. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Colorado ostaja vodilni. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Boljši so le Colorado Avalanche s 74 točkami. Ti so v pretekli noči zabeležili novo zmago, ko so z 2:0 odpravili Vegas Golden Knights.

Calgary Flames je zmagal osmič zapored. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Calgary Flames je zmagal osmič zapored. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Na dveh preostalih tekmah v ligi v noči na četrtek sta zmagi zabeležili kanadski moštvi. Calgary ostaja vroč,zmagal je že osmič zapored. Z dvema goloma Eliasa Lindholma so s 6:2 premagali Anaheim Ducks. Pri zmagi Winnipega nad Minnesoto s 6:3 pa je Mark Scheifele zadel hat-trick in dodal podajo.

LA Kings naslednja tekma čaka v soboto zjutraj (4.00) po slovenskem času, ko bodo gostovali v Las Vegasu, dan kasneje (3.00) se bodo v gosteh pomerili še z Arizona Coyotes, trenutno drugo najslabšo ekipo lige NHL.