Pittsburgh Penguins Sidney Crosby Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings NHL liga NHL

LIGA NHL, 15. FEBRUAR

Kopitarjevi v zadnji tretjini dobili štiri gole in izgubili

Kopitar Kings Edmonton | Anže Kopitar je s Kingsi izgubil proti Oilersom. | Foto Reuters

Anže Kopitar je s Kingsi izgubil proti Oilersom.

Anže Kopitar in Los Angeles Kings so z Edmonton Oilers po dveh tretjinah igrali 1:1, nato pa v zadnji dobili štiri gole. Na koncu so Kingsi doživeli poraz z 2:5. Zgodovino je v noči na sredo spisal Sidney Crosby, ki je dosegel mejnik 500 golov v NHL.

Anže Kopitar je ostal brez točke, sprožil je štiri strele proti vratom tekmeca. Med strelce sta se za Kralje vpisala Phillip Danault in Artur Kalijev, domači vratar Cal Petersen pa je zaustavil 27 strelov.

Naftarji so pod vodstvom novega trenerja Jaya Woodcrofta zmagali še tretjič zapored. Po 2:2 je gol za vodstvo 4:46 minute pred koncem zadnje tretjine dosegel Kailer Yamamoto, Connor McDavid in Evander Kane sta k zmagi dodala vsak po gol in podajo, vratar Mike Smith pa je za goste ubranil 30 strelov.

Kralji so še nekaj minut pred koncem zaostajali z 2:3 in lovili podaljšek, a so bili neuspešni, saj sta gola v prazno mrežo za goste prispevala Zach Hyman in Kane za zmago s 5:2.

500. gol Sidneyja Crosbyja

Sidney Crosby | Foto: Reuters Sidney Crosby Foto: Reuters Kanadski zvezdnik lige NHL Sidney Crosby, ki je vso svojo kariero odigral pri Pittsburgh Penguins, je tokrat na tekmi proti Philadelphia Flyers – ti so po podaljšku izgubili s 4:5 – dosegel svoj 500. zadetek v karieri. 34-letni trikratni dobitnik Stanleyjevega pokala je postal šele drugi hokejist v klubski zgodovini s tem mejnikom. Pred njim je to uspelo članu hiše slavnih Mariu Lemieuxu, ki se je upokojil pri 690 zadetkih.

"Bil sem priča skorajda vsem Sidneyjevim golom. In prepričan sem, da jih bo v prihodnosti dodal še veliko," je o dosežku Crosbyja dejal sloviti Lemieux. Crosby je dosegel 500. zadetek z igralcem več v uvodni tretjini po podaji Jevgenija Malkina, z golom pa je popeljal Pingvine v vodstvo z 2:1 nad Letalci. Temu dosežku je dodal še podajo v zadnji tretjini, ko so si Pingvini po zaostanku dveh golov priigrali podaljšek.