Medveščak Zagreb Mark Čepon Nik Simšič Mitja Robar Sapa Fehervar Anže Kuralt Ken Ograjenšek Graz 99ers liga EBEL

Nedelja, 4. 11. 2018, 23.31

Liga EBEL, med 30. oktobrom in 4. novembrom

Celjan z graško druščino po velikem preobratu in blamaži Dunaja na vrhu lige EBEL

Graz 99ers | Gradec Kena Ograjenška je po zaostanku z 0:3 proti Celovcu uprizoril popoln preobrat, slavil s 6:3 in se povzpel na vrh lestvice. | Foto Sportida

Izjemen rezultatski niz je v nedeljo nadaljeval Gradec Kena Ograjenška. Na zadnji tekmi pred premorom, ko bo v ospredju reprezentanca, je po zaostanku z 0:3 priredil preobrat, s 6:3 premagal Celovec in prevzel vodstvo lige, saj je Dunaj izgubil še petič zapored. S kar 9:3 ga je ponižal Znojmo. Slovenski napadalec je ob zmagi zadel za 5:3. Gradec, ki je v zadnjih petih sezonah le enkrat videl končnico, lani je končal celo na zadnjem mestu, je poleti dodobra prevetrili ekipo. Celjan je bil eden redkih, ki so ga obdržali. Kadrovanje pred sezono je vsaj za zdaj obrodilo sadove.

Slabše gre Fehervarju Anžeta Kuralta, ki je z 1:3 izgubil pri prvaku Bolzanu in je deveti. Oba Slovenca se bosta v ponedeljek pridružila reprezentanci in z njo konec prihodnjega tedna igrala na turnirju v Minsku.

Zagrebški Medveščak Mitje Robarja, Nika Simšiča in Marka Čepona je že v soboto odigral tekmo 17. kroga in proti Salzburgu vodil z 2:0 - za +2 je zadel Simšič - , na koncu pa izgubil z 2:5.

17. krog

16. krog

Kenu Ograjenšku in soigralcem gre odlično. | Foto: Sportida Kenu Ograjenšku in soigralcem gre odlično. Foto: Sportida

Hokejisti drugouvrščenega Gradca, za katerega igra slovenski napadalec Ken Ograjenšek, so s 3:0 odpravili vodilni Dunaj in mu zadali četrti zaporedni poraz. Graški panterji za prvim mestom zaostajajo le še točko.

Medveščak Mitje Robarja, Nika Simšiča in Marka Čepona (igrala sta prva dva) je niz treh porazov končal z zmago s 5:1 nad skromnim Beljakom, ki je izgubil sedmič zapored. Fehervar Anžeta Kuralta je v soboto gostoval v Innsbrucku in izgubil z 1:5.

15. krog

Ken Ograjenšek je z Gradcem s 4:0 premagal Znojmo in zadržal drugo mesto na lestvici, slovenski napadalec je k novi zmagi prispeval podajo za končni rezultat.

Do zmage je prišel tudi Fehervar Anžeta Kuralta, ki je Celovec z 2:1 strl po podaljšku. Ob zmagovitem zadetku je z asistenco sodeloval tudi Slovenec, ki je s kolegi po slabem nizu zdaj spet pridobil nekaj mest.

Za zdesetkani Medveščak je v torek zaigral le eden od treh Slovencev, in sicer branilec Mitja Robar, ki je s soigralci v gosteh z 2:5 priznal premoč Dornbirnu.