18.14

Boston Bruins Tampa Bay Lightning

Sobota, 2. 4. 2011, 18.14

Kopitarjevi Kralji nadigrali Dallas

V severnoameriški hokejski ligi NHL je ekipa Los Angeles Kings, katere član je trenutno poškodovani Anže Kopitar, doma s 3:1 premagala Dallas.

Kralji so dosegli pomembno zmago, saj so se na četrtem mestu razpredelnice zahodne konference s 96 točkami izenačili s Phoenixom. Los Angeles le še ena zmaga loči od končnice.

Ob odsotnosti udarnega napadalnega dvojca zaradi poškodb Justina Williamsa in najboljšega strelca kraljev Anžeta Kopitarja so stopili v ospredje drugi igralci. V polno je najprej v peti minuti druge tretjine zadel Wayne Simmonds, dobro minuto kasneje je za goste izenačil Brad Richards, a je nato sledila sijajna tretja tretjina, ko je gostujočega vratarja Karija Lehtonena pretental Matt Greene z drugim golom sezone. Nato pa je osem sekund pred koncem tekme končni izid z golom v nebranjeno mrežo postavil Dustin Brown. Kralji imajo na sporedu le še štiri tekme do konca rednega dela sezone.

Detroit Red Wings, za katerega je v letošnji sezoni igral tudi Pesničan Jan Muršak, je na gostovanju pri Nashvillu v podaljšku slavil zmago s 4:3. Rdeča krila so še v drugi tretjini zaostajala za tri gole razlike 0:3, a so nato pripravila preobrat ter izsilila podaljšek, v katerem je tekmo odločil Danny Cleary.

V hokejsko zelo zanimivem večeru onstran luže, odvilo se je 11 tekem, velja izpostaviti tekmo v Vancouvru, kjer sta se pomerili vodilno in najslabše moštvo lige. Kanadski derbi, ki ni odločal o ničemer, je presenetljivo dobila letos najslabša ekipa, ki je vodilno ekipo ponižala s tremi goli razlike (4:1). Edmonton je sicer že zdavnaj izpadel iz boja za končnico.

Ekipa Oilers je tako prekinila črni niz enajstih porazov, Vancouver pa si je sicer že pred tekmo proti Edmontonu kot najboljša ekipa rednega dela sezone zagotovil predsedniški pokal. Vancouver je doživel prvi poraz na zadnjih šestih tekmah.

V polno so za naftarje zadeli Kurtis Foster in Jordan Eberle ob številčni premoči na ledu ter Linus Omark in Magnus Paajarvi. Vratar Devan Dubnyk pa je zbral 40 obramb. Edini gol za canucks je prispeval Alex Burrows.

Aleksej Ovečkin je zadel v četrti minuti podaljška v Washingtonu za zmago Capitals nad Buffalom 5:4. Prestolniki so z zmago prevzeli vodilno mesto v vzhodni konferenci ter za točko prehiteli Philadelphio.

Liga NHL, 2. april:

Boston Bruins : Atlanta Trashers 3:2 Paille, Recchi, Ryder; Byfuglien, Kane

Minnesota Wild : Tampa Bay Lightning 1:3 Bouchard; Malone, Downie, Bergenheim

Nashville Predators : Detroit Red Wings 3:4* Suter, Erat, Kosticin; Kindl, Abdelkader 2, Cleary

Los Angeles Kings : Dallas Stars 3:1 Simmonds, Greene, Brown; Richards

Ottawa Senators : Toronto Maple Leafs 2:4 Spezza 2; Kessel, Kadri, Bozak, Kulemin

New Jersey Devils : Montreal Canadiens 1:3 Kovalčuk; Darche 2, Subban

New York Islanders : Carolina Hurricanes 2:4 Joensuu, Tavares; Jokinen, Corvo, Cole, Staal

Washington Capitals : Buffalo Sabres 5:4* Knuble 2, Semin, Arnott, Ovečkin; Vanek, Stafford 2, Gaustad

Florida Panthers : Pittsburgh Penguins 2:4 Skille, Wilson; Kennedy, Dupuis, Michalek, Adams

Vancouver Canucks : Edmonton Oilers 1:4 Burrows; Foster, Eberle, Omark, Paajarvi

San Jose Sharks : Anaheim Ducks 4:2 Heatley, Marleau 2, Setoguči; Ryan, Visnovsky