11.34

CSKA Moskva Jan Muršak liga KHL Soči Aleksander Radulov

Sobota, 27. 12. 2014, 11.34

Bratski dvoboj kapetanu Muršakovega CSKA

Moskovčani so se od starega leta poslovili z zmago nad novoustanovljenim klubom Soči. Hokejiste iz olimpijskega mesta so brez pomoči Jana Muršaka premagali s 5:3.

Dvoboj v ruski prestolnici je zaznamoval tudi boj bratov Radulov, ki je pripadel mlajšemu Aleksandru, kapetanu vodilne ekipe lige KHL, medtem ko je starejši Igor s Sočijem še petič zapored izgibil. Gostje so se proti favoriziranim domačinom rezultatsko dobro držali, v 30. minuti so celo povedli s 3:2, na zadnji odmor pa odšli izenačeni (3:3). A kaj hitro po začetku zadnje tretjine je prvi mož tekme Aleksander Radulov (dva zadetka, dve podaji) zadel za 4:3, dve minuti pred koncem rednega dela pa je učinkoviti novinec CSKA Igor Makarov (tri tekme, trije zadetki) postavil končni rezultat 5:3. V zmagoviti ekipi tudi tokrat ni bilo Jana Muršaka (izpustil je tretjo tekmo zapored), se je pa po poškodbi vrnil Bogdan Kiselevič, po kazni pa Jevgenij Artjuhin. CSKA ima po novi zmagi – slavili so 34. na 40 tekmah sezone – 11 točk prednosti pred drugima SKA iz Sankt Peterburga in Barsom iz Kazana. Prihodnjo tekmo bodo odigrali v ponedeljek, 5. januarja, ko jih čaka mestni derbi z Dinamom. Soči se po nizu porazov še oklepa osmerice, ki vodi v končnico.