Robert Kristan Alpska liga HK Olimpija HDD Jesenice

Nedelja, 23. 9. 2018, 19.40

Alpska liga, 22. in 23. september

Olimpija stresla jezo na novinca, Jeseničani pogledujejo proti zdravstvenemu kartonu Rodmana

HK SŽ Olimpija | Olimpija je na domačem ledu s 6:0 odpravila novinca v Alpski ligi Milano. | Foto Nebojša Tejič/STA

Olimpija je na domačem ledu s 6:0 odpravila novinca v Alpski ligi Milano.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so po sobotnem večernem porazu pri Gardeni v nedeljo gostili novinca v Alpski ligi Milano in ga odpravili s 6:0.

Po sobotnem porazu pri Gardeni zeleno-beli tabor ni imel veliko časa za regeneracijo in obžalovanje zapravljenih točk pri zahodnih sosedih, ki so splavale po vodi v črnih minutah uvodne tretjine. V nedeljo jih je namreč na domačem ledu že čakala nova tekma Alpske lige, sploh prva doma v tej alpski sezoni. Gostili so Milano nekdanjih zmajev Erica Panceta in Maksa Selana, ki ni bil kos Ljubljančanom.

Ti so prek Janeza Orehka povedli v 12. minuti in prednosti od takrat niso več izpustili iz rok. Kapetan Aleš Mušič je ob igralcu več v 25. minuti zvišal na +2, tik pred iztekom drugega dela pa ob dveh igralcih več zadel še za 3:0. V zadnjem delu je Olimpijo na +4 kljub igralcu manj popeljal David Planko, petardo je dve minuti pred koncem zakuril Žan Jezovšek, Gregor Koblar pa je štiri sekunde pred sireno postavil končnih 6:0. Tilen Spreitzer je zaustavil vseh 23 strelov italijanskega moštva, zmaji so po uradni statistiki streljali 44-krat.

Zmaje nova tekma Alpske lige v Tivoliju čaka v sredo, ko bodo ob 19.15 pričakali Zel lam See.

Robert Kristan
Sportal Čustven večer ob priljubljeni skladbi Lixa: za noben trenutek na ledu mi ni žal

Brez sobotnega preobrata

Olimpija je v soboto gostovala pri Gardeni, kjer se je srečanje za zmaje začelo zelo slabo. V manj kot treh minutah so prejeli tri zadetke in v 17. minuti zaostajali z 0:3. Luka Ulamec je v 31. minuti ob igralcu več znižal na 1:3, a so gostitelji spet ušli na +3.  Ljubljančani so nato prek Luke Zorka in Davida Planka 20 sekund pred koncem znižali na 3:4, a jim je časa za preobrat zmanjkalo.

Najprej aplavz Kristanu, nato še železarjem, ki so ugnali prvake

Državni prvaki z Jesenic so po četrtkovem porazu pri Sterzingu v soboto v Podmežakli gostili aktualnega prvaka Alpske lige Asiago in ga premagali po podaljšku.

Fotogalerija iz Podmežakle (foto: Urban Meglič/Sportida)

1 / 22

Gostitelje je ob igralcu več v vodstvo v 16. minuti popeljal Luka Kalan, gostje so se vrnili z zadetkom Anthonyja Bardara v 34. minuti. Do konca rednega dela zadetka ni bilo, tako da je sledil podaljšek, v katerem je zmagovalca dvoboja, v katerem sta se izkazala oba vratarja (tako domači Clarke Saunders kot gostujoči Frederic Cloutier), odločil Tadej Čimžar.

V najslabšem primeru konec sezone

Na Jesenicah, kjer pogrešajo poškodovanega Davida Rodmana, so se pred srečanjem poklonili bogati karieri nekdanjega železarja Roberta Kristana.

Največja okrepitev Jesenic pred sezono Rodman jo je skupil na ponedeljkovi tekmi državnega prvenstva proti Slaviji. Po poročanju časnika Delo ima strgano križno vez in bo odosten vsaj mesec dni. Če se bo izkazalo, da bo potrebna operacija, bo za 35-letnega napadalca sezone konec.