Četrtek, 23. 2. 2023, 15.15

Kairo, svetovni pokal

Živa Dvoršak 23. v kraljevski strelski disciplini

Živa Dvoršak | Foto Anže Malovrh/STA

Slovenska strelka Živa Dvoršak je na tekmi svetovnega pokala v egiptovskem Kairu v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov zasedla 23. mesto. Ljubljančanka je zadela 584 krogov, njena reprezentančna kolegica iz Ormoža Urška Kuharič pa je kraljevsko strelsko disciplino s 581 krogi končala na 36. mestu.

Slovenki sta za najboljšimi strelkami zaostali že klečečem položaju, ko sta zadeli po 192 krogov. V ležečem položaju je Živa Dvoršak s 198 zadetimi krogi napredovala na 25. mesto, Urška Kuharič pa se je z dvema krogoma slabšim izkupičkom sukala okoli 40. mesta. V stoječem položaju je 31-letna trikratna olimpijka iz slovenske prestolnice nato zadela 194, 28-letna strelka iz Prlekije pa 193 krogov.

Za najboljši slovenski dosežek v deželi faraonov je poskrbela Dvoršakova, ki je na torkovi tekmi v disciplini zračna puška 10 metrov zasedla 19. mesto. Poleg najboljše slovenske strelke v zadnjem desetletju se je izkazala tudi Urška Hrašovec. Štiriindvajsetletna tekmovalka iz Ruš je preizkušnjo končala na 24. mestu, Klavdija Jerovšek pa je zasedla 68. mesto. Edini slovenski strelec v Egiptu Luka Lukič je bil 46.

Za slovensko reprezentanco, ki je izpustila letošnjo uvodno tekmo svetovnega pokala v Džakarti, je bila preizkušnja v Kairu generalka pred evropskim prvenstvom v zračnem orožju med 5. in 12. marcem v Tallinnu.