19. 4. 2009,
21.34

Nedelja, 19. 4. 2009, 21.34

V Ljubljani zmagi Italijana in Nemke

V ljubljanskem bowling centru Gladiator se je v nedeljo končal mednarodni turnir Evropske bowling turneje (EBT Challenger). V moški konkurenci je zmagal Luca Osella, v ženski pa Janine Gabel.

V nedeljskih finalih je na tretjem turnirju QubicaAMF Open 2009 z nagradnim skladom 42.800 evrov, obračunalo 52 bowlark in bowlarjev, najuspešnejši pa je bil, kot že rečeno, Italijan Osella. Slednji je v velikem finalu porazil Islandca Hafthorja Hardarssona ter poleg lepega števila točk pospravil tudi 4000 evrov nagrade. Tretje mesto je zasedel Nemec David Canady.

S končnim šestim mestom in prvo uvrstitvijo med osem najboljših je za zgodovinski uspeh slovenskega bowlinga poskrbel Matej Feguš. V točkovanju EBT Challenge je slovenski predstavnik vknjižil 24 točk, zmagovalec pa jih v tem rangu tekmovanja dobi 50.

Najboljšo domačo uvrstitev med dekleti je dosegla Maja Debenec, ki je zasedla šesto mesto. Zmage se je veselila Nemka Janine Gabel pred Latvijko Diano Zavjalovo in Čehinjo Petro Brzicovo. Sicer je v konkurenci 110 tekmovalk in tekmovalcev iz 17 evropskih držav sodelovalo kar 34 igralk in igralcev iz Slovenije.

V prihodnje organizatorji upajo na uvrstitev turnirja v višji rang, naslednje leto naj bi bil dogodek še vedno Challenger, medtem ko za sezono 2011 računajo na napredovanje v kategorijo Masters. To je sicer vezano tudi na višino nagradnega sklada (omejitev je 60.000 evrov), pomenilo pa bi, da bi v Sloveniji nastopilo tudi 16 najboljših bowlarjev sveta.