29. 5. 2008,
11.40

Četrtek, 29. 5. 2008, 11.40

Rajmond Debevec 15. v Milanu

Slovenski strelec Rajmond Debevec je na današnji tekmi svetovnega pokala v Milanu z malokalibrsko puško leže osvojil 15. mesto, tako da se ni uvrstil v finale, ki se bo začel ob 13. uri.

Najboljši slovenski strelec vseh časov je zadel 593 krogov, po osnovnem streljanju pa vodi Danec Torben Grimmel (597).

Dosežki z MK puško leže so bili po pričakovanju nekoliko nižji, saj strelišče v lombardijski prestolnici slovi po vetru. Debevec je s 593 krogi za krog zaostal za finalom. Po tekmovanju je izjavil, da je z nastopom sicer zadovoljen, saj je imel zelo dober občutek, vendar pa premalo športne sreče, veter mu je namreč nekaj strelov "odnesel" v 9,9 in s tem stran od finala.

Oba kitajska tekmovalca, ki sta sicer navajena vetra na strelišču v Pekingu, sta precej zaostala, Jian Qiu je s 592 krogi zasedel 23., Zhanbo Jia pa s 590 krogi 37. mesto.