Nedelja, 1. 7. 2018, 21.02

plavalni miting Sette Coli, Rim

Tako hitro kot Ukrajinec ni plaval še nihče, med Slovenci najvišje Klinarjeva

Andrej Govorov | Foto Reuters

Ukrajinec Andrej Govorov je na plavalnem mitingu Sette Coli v Rimu dosegel nov svetovni rekord na 50 m delfin. Najboljša znamka zdaj znaša 22,27 sekunde. Prejšnji rekorder je bil z dosežkom 22,43 iz obdobja visokotehnoloških kopalk v letu 2009 Španec Munoz Perez.

Med Slovenci je za najbolj vidne dosežke poskrbela Jeseničanka Anja Klinar. Ta je v nedeljo v malem finalu z 2:12,49 na 200 m delfin zasedla drugo mesto in bila skupno 10., dosegla pa je osmi izid tekmovanja, saj je bila hitrejša tudi od dveh finalistk A.

Klinarjeva je bila najboljša že v preteklih dneh, ko si je na 400 m prosto s 4:14,94 priplavala 12. mesto, uvrstitev pa bi bila lahko precej višja, če ne bi v kvalifikacijah zasedla 9. mesta, prvega, ki ne vodi v veliki finale. Deveta je bila Klinarjeva tudi v predtekmovanju na 200 m delfin.

V malem finalu je v nedeljo nastopila tudi plavalka Ljubljane Tara Vovk in na 200 m mešano z 2:17,77 zasedla 10. mesto.

Med ostalimi Slovenci je bil v močni konkurenci reprezentanc Italije, Nizozemske, Švedske, Danske, Brazilije in odličnih posameznikov iz drugih držav Fužinarjev Martin Bau najvišje z 11. mestom na 800 m prosto, Olimpijina Neža Klančar 29. na 50 m prosto in njen klubski sotekmovalec Aljaž Kerč 32. na 50 in 100 m prosto.