22. 2. 2008,
18.29

Petek, 22. 2. 2008, 18.29

Nareksova deveta v Hamburgu

Na tekmi za super svetovni pokal v judu v Hamburgu sta danes slovenske nastope začela Petra Nareks in Roki Drakšič.

Nareksova je v kategoriji do (do 52 kg) osvojila deveto mesto, potem ko se je poslovila v drugem krogu repasaža, Drakšič (do 60 kg) pa je svoj nastop končal po dveh dvobojih brez uvrstitve.

Nareksova, članica celjskega Sankakuja, je v prvem dvoboju izgubila z Rusinjo Natalijo Kuzjutino. Priložnost za popravni izpit je nato imela v repasažu, kjer je najprej premagala Romunko Andreo Florino Catuno, nato pa je morala priznati premoč Francozinji Audrey La Rizzi, tako da je na koncu pristala na devetem mestu.

Klubski sotekmovalec Nareksove Drakšič je v svojem prvem nastopu premagal Ukrajinca Georgija Zantarajo, v drugem dvoboju pa je bil od njega boljši Izraelec Gal Yekutiel. Ker je slednji nato izgubil zadnji dvoboj v skupini z Japoncem Tadahirom Nomuro, se Drakšič ni uvrstil v repasaž in je tekmovanje končal brez uvrstitve.

V nadaljevanju tekme za super svetovni pokal, na katerem nastopajo tako moški kot ženske, bo na tatamije v Hamburgu v soboto in nedeljo stopila še osmerica Slovencev. Nastopile bodo še tri Slovenke, Vesna Đukič (do 57 kg), Urška Žolnir (do 63 kg) in Lucija Polavder (nad 78 kg), ter pet judoistov: Sašo Jereb (do 73 kg), Klemen Ferjan in Aljaž Sedej (do 81 kg), Primož Ferjan (do 100 kg) ter Matjaž Ceraj (nad 100 kg).