Strelstvo, zračna pištola 10 metrov

Manja Slak do najboljšega izida v svetovnem pokalu

Manja Slak | Manja Slak se veseli uspeha kariere. | Foto Nebojša Tejić/STA

Manja Slak se veseli uspeha kariere.

Obetavna slovenska strelka Manja Slak je na tekmi svetovnega pokala v Münchnu zasedla šesto mesto v disciplini zračna pištola 10 metrov. Komaj 18-letna Gorenjka je v finalu osmih najboljših strelk iz kvalifikacijskega dela zadela 157,8 kroga.

V današnjem finalu je bila najbolj natančna Srbkinja Zorana Arunović (244,4), za njo sta se uvrstili Kitajki Ranxin Jiang (240,1) in Xue Li (217,0).

Manja Slak, sicer nosilka srebrne kolajne v mladinski konkurenci v tej disciplini z letošnjega evropskega prvenstva v zračnem orožju v madžarskem Györu, je zelo dobro predstavo prikazala že v sredo, ko si je v kvalifikacijskem delu s 586 krogi zagotovila finalni nastop. Svojo dobro predstavo je oplemenitila v današnjem finalu in dosegla svojo najboljšo uvrstitev v članski konkurenci za svetovni pokal.

Njen reprezentančni kolega Sašo Stojak je v tej disciplini zasedel 95. mesto (558).

V petek bo na sporedu še veliki finale v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov. Edina slovenska predstavnica Živa Dvoršak je v današnjem kvalifikacijskem delu v kraljevski strelski disciplini zasedla 29. mesto, potem ko je zadela 589 krogov. Trikratna olimpijka iz Londona 2012, Ria de Janeira 2016 in Tokia 2021 je v ležečem položaju zadela 199, v klečečem in stoječem pa po 195 krogov.

Urška Kuharič in Urška Hrašovec se prek eliminacij nista prebili na kvalifikacijsko tekmo.