30. 9. 2011,
22.36

Petek, 30. 9. 2011, 22.36

ACH Volley za uvod boljši od Vojvodine

Moštvo ACH Volleya je tudi drugi prijateljski mednarodni turnir pred začetkom sezone, Memorial Žarka Petrovića v Novem Sadu, začelo z zmago.

Ljubljančani so na prvi tekmi z gostitelji turnirja, ekipo NS Vojvodina, zmagali s 3:0 v nizih (22,22,21). Prvi dan turnirja pa je bil uspešen tudi za Budvansko Rivijero, ki je premagala grški Aris prav tako z rezultatom 3:0 (15,14,17).

Tekma proti gostiteljem Memoriala v športni dvorani v Novem Sadu je bila dokaj napeta, saj se ekipa Vojvodine ni dala tako zlahka, kot je to bil slučaj v tekmi pred tem, ko so pred Črnogorci pokleknili Grki. Vojvodinci so se več kot dostojno upirali, v prvem nizu celo vodili, a nikoli več kot za dve točki. Do preobrata je prišlo po drugem tehničnem odmoru, ko so prevzeli vodstvo odbojkarji ACH Volleyja in ga po tem do konca niza praktično niso izpustili. Dokaj izenačeno so na to nadaljevali tudi v drugem nizu, v tretjem pa so več pobude imeli Vojvodinci, a so po izenačenju na 20 točki popustili naletu gostov in ostali na 21 točki. Odbojkarji ACH Volleya so tako niz suvereno pripeljali do konca in s tem prišli tudi do prve zmage na tridnevnem turnirju. Na prvi tekmi je največ točk za Ljubljančane dosegel Šket, 23. Na strani gostiteljev pa je izstopal Mrdak z 11 in Veselinović z 8 točkami.

Moštvo ACH Volley Ljubljana bo drugo tekmo odigralo v soboto, 1. oktobra ob 17. uri, ko se bo srečalo z moštvom Budvanske Rivijere.