15. 8. 2013,
19.52

Četrtek, 15. 8. 2013, 19.52

Stefan Bradl tudi v naslednji sezoni član moštva LRC Honda

Nemški motociklist, ki je v tej sezoni v razredu MotoGP dosegel prvi "pole position" in prve stopničke, bo tudi naslednje leto član moštva LRC Honda.

Svetovni prvak razreda Moto2 iz leta 2011 je v svoji drugi sezoni med elito zablestel, na zadnji tekmi letošnjega svetovnega prvenstva v Laguni Seci je bil najhitrejši v kvalifikacijah, nato pa se je še prvič zavihtel na stopničke, zaostal je le za zmagovalcem Marcom Marquezom. "To je bil za nas fantastičen rezultat, obenem pa potrditev dobrega dela. Ves čas napredujemo, na zadnjih treh dirkah smo bili vse bližje stopničkam, v Laguni pa nam je dokončno uspelo. Doseči prve stopničke je bilo težko, naslednje bo bržčas mnogo lažje," je bil preboja med najboljše vesel 23-letni Nemec, ki v skupnem seštevku svetovnega prvenstva zaseda šesto mesto in bo že ta konec tedna v Indianapolisu eden tistih, ki se bodo vmešali v boj za najvišja mesta. Njegov uspeh je tudi šefa moštva LRC Honda, Luco Cecchinella, prepričal, da se je odločil prav, ko je vse upe položil na ramena mladega nemškega pilota, zato je pohitel in z Bradlom sklenil pogodbo tudi za sezono 2014.