Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Engelbert Osojnik

Sobota,
26. 12. 2015,
9.36

Osveženo pred

9 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 26. 12. 2015, 9.36

9 let, 1 mesec

''Nihče mi ne verjame, da ne vem, kakšne barve bo Haasov dirkalnik''

Engelbert Osojnik

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0
Šef ekipe formule 1 Haas Günther Steiner je razkril, da intenzivno izdelujejo dirkalnik, ki bo leta 2016 debitiral v formuli 1.

Haasov dirkalnik, ki ga trenutno izdeluje italijanski konstruktor šasij Dallara in ga bo poganjal Ferrarijev motor, naj bi svetovni javnosti predstavili 21. februarja. Torej dan pred začetkom prvih predsezonskih testiranj formule 1 v letu 2016 v Barceloni.

"Do testiranj je le še deset tednov, a delo poteka po načrtih. Smo dokaj srečni in zdi se, da se bo vse izšlo. Vsa naša ekipa, ki bo delala na dirkah, je že tukaj. Preverili smo, kako bodo stvari funkcionirale v garaži, da bomo popolnoma pripravljeni, ko bomo prišli v Barcelono. Dirkalnik je zadnja stvar, ki jo pokažeš, a proizvodnja poteka po načrtih."

''V Melbournu želimo drugi del kvalifikacij in prve točke''

"Dizajn vseh delov dirkalnika je opravljen, dirkalnik za Barcelono je odkljukan. Vse je v proizvodnji. Teste trčenja bomo opravili na začetku januarja, sredi januarja pa bomo začeli sestavljati dirkalnik, da bomo pripravljeni za 22. februar v Barceloni," je za Sky Sports F1 v Haasovi bazi v Banburyju v Veliki Britaniji, kjer je imela nekoč sedež Marussia, razkril šef ekipe formule 1 Haas Günther Steiner.

Avstrijec upa, da bodo z novim dirkalnikom na stezo zapeljali prvi dan testiranj v Barceloni: "Smo samozavestni, kot smo lahko. Zmeraj je kaj neznanega, vendar smo zelo samozavestni. Mi bomo tam. Upam, da bomo dirkalnik predstavili dan pred nedeljskim začetkom testiranj."

Steiner ni niti potrdil niti zanikal namigovanj, da bo Haasov dirkalnik rumen, kot je Ferrarijev logotip: "Vesel bi bil, če bi to vedel. Gospod Haas se še ni odločil. Mislim, da je to zelo osebna odločitev. Dali smo mu čas, da se lahko odloči v zadnjem trenutku … Nihče mi ne verjame, a res ne vem, kakšne barve bo naš dirkalnik."

In kakšni so cilji novinca za prvo dirko 2016, ki jo bo 20. marca gostil Melbourne v Avstraliji? "Radi bi se prebili med dobitnike točk. Če bi napredovali v drugi del kvalifikacij, bi bilo dobro. Naš cilj je, da bi imeli priložnost za točke in da bi se dobro predstavili. Radi bi pokazali, kaj smo počeli zadnji dve leti. Pomembno je tudi, da se ne zgodi kakšna velika drama."

Ne spreglejte