Lucas Coenen Kay de Wolf Husqvarna Kawasaki Romain Febvre Jeffrey Herlings GasGas Jorge Prado Honda KTM Jan Pancar Tim Gajser Tim Gajser MXGP motokros

MXGP Švice, kvalifikacijska vožnja

Samo sekunda razlike, Gajser bo v igri za zmago

Tim Gajser Honda | Tim Gajser  | Foto Honda Racing/ShotbyBavo

Tim Gajser

Petkratni svetovni prvak v motokrosu Tim Gajser bo na nedeljski VN Švice konkurenčen za zmago. Na sobotni kvalifikacijski vožnji je bil drugi, a samo sekundo za tekmecem za naslov prvaka Jorgejem Pradom. Slovenski as ima v skupnem seštevku še osem točk prednosti pred Špancem. Jeffrey Herlings je bil na kvalifikacijah tretji, drugi Slovenec v MXGP Jan Pancar je zaradi težave z motorjem odstopil.

Tim Gajser Nizozemska Honda
Sportal Zakaj Gajser vodi in lahko postane prvak, čeprav ne zmaguje

Vodilni v prvenstvu MXGP Tim Gajser je bil najhitrejši na obeh treningih, na kvalifikacijski vožnji pa je štart dobil njegov ekipni kolega Ruben Fernandez, ki se je vrnil po težki poškodbi kolena. Dirkal ni vse od marčevskega uvoda v sezono v Argentini. V prvi zavoj so mu sledili Jeremy Seewer (Kawasaki), Jorge Prado (GasGas), še en povratnik po poškodbi Maxime Renaux (Yamaha) in na petem mestu Gajser. Fernandez ni dolgo zdržal v vodstvu, prehitela sta ga domačin Seewer in Prado, ko se je nekaj krogov pozneje znašel na tleh pa še Gajser.

V drugi polovici vožnje so se na prva tri mesta prebili vsi trije letos najboljši: Prado, Gajser in po znova slabšem štartu Jeffrey Herlings (KTM). Tak je bil tudi končni vrstni red. Tim je za Jorgejem zaostal samo dobro sekundo, Jeffrey pa 11. Slovenski as je v primerjavi s Špancem izgubil eno točko v boju za naslov prvaka, proti Nizozemcu pa eno pridobil. Fernandez je končal na osmem mestu, zaostal je kar 40 sekund.

Vožnje ni dokončal drugi Slovenec v MXGP Jan Pancar (TEM JP253 KTM). Po prvem krogu je bil deveti, nato že osmi, a ga je štiri kroge pred ciljem izdal motor.