Ferrari Red Bull Racing Max Verstappen Charles Leclerc Sergio Perez vn singapurja Formula 1

F1, VN Singapurja

Perez dobil kazen, a ostal zmagovalec Singapurja

Sergio Perez | Sergio Perez je dobil VN Singapurja. | Foto Reuters

Sergio Perez je dobil VN Singapurja.

Dve uri po koncu dirke svetovnega prvenstva formule 1 v Singapurju je vodstvo tekmovanja izreklo petsekundni kazenski pribitek zmagovalcu Sergiu Perezu. A kazen zanj nima posledic, saj je Mehičan v Red Bullu slavil s sedmimi sekundami pred tekmeci, tako da je ostal zmagovalec dirke.

Vodstvo tekmovanja je preiskavo njegovega spornega ravnanja napovedalo že med dirko, epilog pa je dogajanje dobilo šele po njej. Perez je kršil določilo, ki dirkačem nalaga, da lahko med obdobjem varnostnega avtomobila za njim vozijo na razdalji največ petih dolžin dirkalnika. Perez je to prekoračil, ocenili so, da je bila razlika deset dolžin dirkalnika, vendar časovna kazen ne bo imela posledic.

Tudi po pribitku mu je ostalo 2,5 sekunde naskoka pred Ferrarijevim dirkačem Charlesom Leclercom. Za Monačanom je na tretjem mestu končal njegov moštveni sotekmovalec Španec Carlos Sainz, vodilni v SP Nizozemec Max Verstappen pa je bil tokrat le sedmi in tako še ni predčasno osvojil naslova prvaka za sezono 2022.

Verstappen je dirko končal na sedmem mestu. | Foto: Reuters Verstappen je dirko končal na sedmem mestu. Foto: Reuters

V seštevku ima sicer veliko prednost, po današnji dirki 104 točke (341-237) pred Leclercom.