Petek, 4. 4. 2014, 12.34
7 let, 2 meseca
"Pogum za takšen skok na glavo lahko človek najde le pri nečem, kar ga res veseli"
Začeti svoj posel v teh težkih časih ni mačji kašelj, a to ni prestrašilo Špele Ceglar, 29-letne diplomantke fakultete za upravo, ki počasi končuje tudi magisterij na ekonomski fakulteti. Z željo, da bi zgradila nekaj, kar bo všeč vsem, ki radi ustvarjajo lastne domače kozmetične izdelke, je nastala Milnica, ustvarjalni blog in spletna trgovinica.
Več dela kot s spletno trgovino ima Špela sicer z blogom, recepti in s pomočjo vsem, ki ustvarjajo domačo kozmetiko. "Pogum za takšen skok na glavo lahko človek najde le pri nečem, kar ga res veseli. Še posebej, ker vem, da bo trajalo kar nekaj časa, preden bom lahko živela le od Milnice," je pojasnila.
Vsak začetek je težak, pravijo, in nič drugače ni bilo pri Špeli. Na začetku se je vse vrtelo okoli papirjev, predpisov in pravilnikov. "Težko je naštudirati vse, a je treba biti vztrajen in občasno kar potrkati na kakšna (uradniška) vrata," je povedala.
Špela za Milnico skrbi sama, pomagajo pa ji njeni bližnji. "Na vsakodnevni ravni moje delo obsega skrb za stranke, sprejemanje in oddajanje naročil, dnevne marketinške aktivnosti, komunikacijo s strankami in izobraževanje," je pojasnila.
Njeno delo pa ima tudi bolj zabavno stran, kar je, kot je dejala, pisanje blogov, receptov, naročanje zaloge, iskanje novih priložnosti za sodelovanje z dobavitelji, komunikacija z dobavitelji, načrtovanje in izvajanje delavnic. Njen delavnik v povprečju poteka od 9. do 20. ure.
Razmišljala je o tem, kaj pogreša pri preostalih trgovinah in kako bi stvari lahko naredila boljše kot drugi. Na spletu je namreč veliko podobnih trgovin, kjer vsi nekaj prodajajo, nihče pa uporabniku ne pomaga pri izdelavi.
"Seveda so brezplačni recepti, nasveti in pozitivna energija le del dodane vrednosti. Vem, da imam tudi dobre izdelke, in veliko vlagam v odnos s strankami," je še dodala.
Zato organizira tudi različne delavnice, saj tako lahko spozna svoje bralce, obiskovalce in kupce.
Poskušam jih izvajati vsaj enkrat mesečno, potekajo pa v manjši skupini, do sedem udeležencev, trajajo pa povprečno štiri ure. Vsak udeleženec se seznani z osnovno teorijo, dobi vse potrebne pripomočke in material, nato pa sledi še praktični del.
Za zdaj je odziv strank izjemno pozitiven. "Ljudje so Milnico zelo lepo sprejeli in pohvalili, zraven pa še sprašujejo, klikajo, gledajo, ustvarjajo," je povedala Špela.