Zaradi nezakonitega snemanja telefonskega pogovora med Pavlom Ruparjem in Ksenijo Slak se bo jutri na vrhniškem okrajnem sodišču začelo sojenje nekdanjemu uredniku na Direktu Toniju Periću.
Dogajanje sega v oktober 2006, ko se je takrat poslanec SDS in tržiški župan Pavel Rupar v svojem stanovanju v Ljubljani hudo sprl s podnajemnico Ksenijo Slak. O prepiru, pele naj bi tudi pesti, je Slakova, ki je bila sodelavka Direkta, poleg policistov obvestila tudi takratnega urednika črne kronike na Direktu Tonija Perića, zdaj novinarja na Nedeljskem dnevniku, in fotografa Janija Božiča, ki sta takoj prihitela pred stanovanje v Podutiku.
Pogovor posnel z diktafonom
Policijo je poklical tudi Rupar in zoper Slakovo podal kazensko ovadbo zaradi suma izsiljevanja. Zaradi kršenja javnega reda in miru je posredovala policija, da ga je Rupar napadel, pa je trdil tudi Božič: "Ko sem vstopil v blok, so bili tam poleg Ruparja in Slakove tudi policisti. Rupar je takoj skočil proti meni, me udaril po roki in mi zbil fotoaparat. Zbežal sem ven, a me je lovil po parkirišču."
Božič je Slakovo zaradi poškodb odpeljal v klinični center, nato pa naj bi se – Perić, Božič, Slakova in še ena njena prijateljica – odpeljali do uredništva Direkta.
V uredništvu naj bi se Slakova še nekajkrat po telefonu slišala z Ruparjem, telefonski pogovor – Slakova naj bi Ruparja dala na zvočnik, tako da so vsi navzoči pogovor lahko slišali – pa je Perić posnel na diktafon. Nastali naj bi štirje posnetki, Direkt je objavil enega. Periću zaradi tega grozi denarna kazen ali zapor do enega leta.
Dopoldne ja, popoldne ne
Takoj naslednji dan je Slakova pred televizijskimi kamerami potrdila, da je Ruplova intimna prijateljica, popoldne pa je skupaj z Ruplom sklicala novinarsko konferenco pred ljubljanskim Maximarketom, kjer je vse skupaj zanikala in potrdila Ruparjevo pripoved, ki se je razlikovala celo od policijskega poročila. Tako naj bi se le malo sprla, en kozarec se je razbil po naključju, na Direktu pa naj bi jo prisilili, da izsiljuje Ruparja.
Rupar odstopil kot poslanec
Pavel Rupar je bil zaradi afere prisiljen odstopiti z mesta poslanca SDS tik pred lokalnimi volitvami oktobra 2006, potem pa je izgubil tudi mesto župana Tržiča. Na dan je prišla tudi njegova »pozabljivost«, saj kot poslanec takratni Kosovi komisiji ni prijavil najmanj dve stanovanji, poleg ljubljanskega še enega v Kranju.
Slakovi pogojna obsodba zaradi zlorabe bančnih kartic
Vmes se je na zatožni klopi znašla Ksenija Slak, ki je bila nekaj časa v priporu na Igu. Tožilstvo ji je očitalo, da je konec leta 2003 in v začetku leta 2004 uporabila kreditno kartico, čeprav naj bi vedela, da nima kritja na osebnem računu, saj v tistem obdobju niti ni imela nobenih prilivov. Tako naj bi Kreditno banko Maribor olajšala za malo manj kot tri tisoč evrov. Dejanje je priznala, a je poudarila, da ni imela namena goljufati.
Ker je dolg zadnji dan tik pred sodbo februarja 2008 poravnala in ker še ni bila kaznovana, je tožilstvo zanjo predlagalo osem mesecev pogojne zaporne kazni, sodišče pa ji je odmerilo pet mesecev pogojne kazni za obdobje dveh let. Na to odločitev se je njen odvetnik takrat pritožil.