Redno gibanje med drugimi blagodejnimi učinki vpliva tudi na ustvarjalnost, večjo produktivnost. Poleg tega pa zmanjšuje tudi potrebo po kajenju.
Gibanje ne vpliva le na fizično, temveč tudi mentalno zdravje. Med tem se poveča tudi dotok krvi v možgane, sprošča se hormon sreče. Rekreacija pa izboljšuje tudi spomin in poveča samozavest.
Ustvarjalnost
Redna vadba povečuje tudi ustvarjalnost, saj gibanje vpliva na delo sprednjega režnja v možganih. Ta je zadolžen za sprejemanje odločitev in ustvarjalno razmišljanje.
Dviguje samozavest
Rekreacija, ki krepi kognitivno fleksibilnost, dviguje tudi samozavest. Po vadbi se v telesu sproščajo hormoni sreče, bolj pozitivna pa postaja tudi podoba o lastnem telesu.
Proti tesnobi
Rekreacija zmanjšuje tudi vplive stresa in občutke tesnobe. Gibanje lahko odpravi tudi neravnotežje v kemijskih procesih, ki povzročajo občutek tesnobe.
Izboljšuje spomin
Gibanje izboljšuje spomin, sposobnosti reševanja težav in načrtovanja ter povečuje dotok kisika v možgane, kar je pomembno za dobro koncentracijo, zmanjšuje pa tudi tveganje za starostno demenco.
Zmanjšuje željo po kajenju
Če želite prenehati kaditi, vam pri tem lahko pomaga tudi rekreacija. S sproščanjem dopamina, hormona sreče v telesu, se zmanjšuje tudi želja po cigareti.
Večja produktivnost
Ljudje, ki se redno gibljejo, so bolj energični in bolj produktivni.