Določena hrana nikoli ne koristi organizmu, z leti pa se je treba hrane, ki maši žilni sistem in zvišuje krvni pritisk, še bolj strogo izogibati.
Preveč soli
Prevelika količina soli v hrani negativno vpliva na krvni pritisk, saj sol zadržuje vodo v telesu, višek vode pa povzročja višji pritisk. Visok krvni pritisk posledično zelo slabo vpliva na srce, ledvice, ožilje in možgane in lahko povzroči vrsto obolenj, povezanih z omenjenimi organi, zato se izogibajte presoljeni hrani, kot so čips in slani prigrizki, pripravljena hrana, zmrznjena hrana, hrana iz konzerv ...
Gazirane pijače
Povprečna pijača iz pločevinke vsebuje okroli 150 kalorij in 40 gramov ogljikovih hidratov, kar je enako, kot bi pojedli deset žlic sladkorja. Predelani sladkor negativno vpliva na normalno delovanje celic, ožilja in možganov, daje lažen in kratkotrajen občutek sitosti, ki oslabi imunski sistem, povzroča debelost in diabetes, nedavne raziskave pa so odkrile, da pospešuje tudi staranje. Odpovejte se gaziranim pijačam, namesto tega pijte vodo, lahko z dodatkom mete ali limone, in si za razvajanje raje privoščite košček temne čokolade.
Nezdrave maščobe
Pretiravanje z živalskimi maščobami (slanina, svinjina), tudi če so skrite v hrani, kot so salame, sirovi prigrizki ali krompirjev čips, in z industrijskimi maščobami (navadna margarina, majoneza, predpripravljen pomfri) zelo slabo vpliva na zdravje srca in ožilja. Tovrstne hrane na jedilniku ne potrebujete, zato se ji lahko izognete, tako da je sploh ne uživate, saj nima nobene hranilne vrednosti in pozitivnega učinka na telo.
Alkohol
Številne raziskave trdijo, da kozarec vina zdravju koristi, kar pomeni, da lahko na teden po obrokih popijete skoraj celo steklenico, a nikakor ne gre z vinom pretiravati, saj alkohol obremenjuje jetra in ledvice, povzroča dehidriranost organizma ter bolezni srca in ožilja, če omenimo zgolj nekaj težav, ki jih povzroča prekomerno pitje alkohola. Tisti tretji kozarček, ki ste ga še hoteli zvrniti po prvih dveh, seveda le za dobro počutje, je vsekakor odveč.