Četrtek, 29. 8. 2013, 9.19
8 let, 7 mesecev
Razhod je uraden, ko spremeniš status na spletu
Razhodi so navadno stvar dveh oseb, ki naj bi zvezo končala na štiri oči, vse skupaj pa se zaplete, ko se zadeva preseli na socialna omrežja.
Priljubljenost socialnih omrežij je (skoraj) na vrhuncu, meje med javnim in zasebnim in tem, kaj objavimo na svetovnem spletu, čeprav ima pravice za vpogled "le" tistih 400 prijateljev, pa so že močno zabrisane. "Facebook čistka", kot bi temu lahko rekli, je po razhodu precej pogost pojav, saj kar 42 odstotkov ljudi s svojih virtualnih profilov kmalu po razhodu zbriše tudi bivšega partnerja.
Anketa, ki so jo na Otoku opravili na dva tisoč posameznikih, kaže, da 34 odstotkov vprašanih po razhodu s spleta zbriše tudi vse skupne fotografije in druge sledi, ki bi nakazovale na njihovo ljubezensko zgodovino. Kar tretjina vprašanih prekine tudi virtualna prijateljstva z ljudmi, ki so jih spoznali prek bivšega partnerja, torej tistimi, ki so prvotno njegovi prijatelji, "znebijo" pa se tudi članov njegove družine. Splet je tako postal tudi mesto, kjer lahko tisti z zlomljenim srcem tudi uradno pokažejo, da gre njihovo življenje naprej tudi po koncu zveze.
65 odstotkov vprašanih meni, da je zadnji čas za spreminjanje statusa na spletu iz "zaseden" v "samski" do enega meseca po razhodu, medtem ko jih le 18 % pravi, da bi ob novi zvezi svoj oddan stan javno izdali že po enem skupnem mesecu.
Pa zasledovanje bivših ljubezni? Tretjina vprašanih meni, da je preverjanje bivšega partnerja na spletu povsem sprejemljivo tudi po koncu zveze, saj je dobro vedeti, ali je že našel zamenjavo.