Četrtek, 1. 9. 2016, 12.02
7 let, 1 mesec
Prvi šolski dan na Osnovni šoli Sostro
Prvi šolski dan: Šele zdaj je naša šola popolna #foto #video
Z izjavo, da je Osnovna šola Sostro šele s prihodom vseh 61 prvošolčkov, ki so danes prvič zakorakali v hram učenosti, popolna, je ravnateljica Mojca Pajnič Kirn staršem in njihovim šolarjem na najlepši mogoč način sporočila, kako pomemben je tudi za učiteljski zbor prvi šolski dan. Tako kot za šestletnega Tevža, ki je z rekordno generacijo 22.300 prvošolčkov prvič sedel v šolske klopi.
Direndaj ob sprejemu prvošolcev na Osnovni šoli Sostro #video
Prag Osnovne šole Sostro je danes prvič prestopilo 61 prvošolcev, med njimi tudi šestletni Tevž, ki je v družbi prijateljev iz vrtca pogumno zakorakal novim izzivom naproti.
V hram učenosti smo pospremili šestletnega Tevža, ki je v družbi prijateljev iz vrtca pogumno prestopil osnovnošolski prag.
Mladi šolarji so po sprejemnem "špalirju", dramski igrici, ki je glede na odgovore otrok vrhunec njihovega prvega šolskega dne, zapolnili tri učilnice, ki bodo v letošnjem šolskem letu njihov drugi dom. Tam so spoznali učiteljico in vzgojiteljico, si prvič nadeli rumene rutice, ki bodo voznikom sporočale, naj bodo še posebej pozorni ob njihovi prisotnosti na cestišču, dobili mini domačo nalogo, prejeli knjižna darila, se fotografirali in zagrizli v čokoladna presenečenja.
"Šele zdaj je naša šola popolna," je mladim prišlekom in njihovim staršem sporočila ravnateljica Mojca Pajnič Kirn.
Izzivi so veliki tudi za učitelje
Da bodo izzivi, ki jih prinaša novo šolsko leto, veliki tudi za učitelje, priznava dolgoletna ravnateljica OŠ Sostro, šole z več kot stoletno tradicijo, Mojca Pajnič Kirn.
"Pri otrocih, ki zdaj v prvi razred vstopajo že pri šestih letih in so res majhni - nekateri na primer zjutraj niso želeli sami prestopiti šolskega praga -, so izzivi res veliki in od učiteljic terjajo drugačen pristop," je dejala.
Kaj je za ravnateljico Mojco Pajnič Kirn največji izziv dela s prvošolci? #video
Kako poučevanje uravnotežiti z igro
"Največji izziv je v tem, da otrokom sporočimo, da se v šoli resno dela, da je urnik določen, da ni prihodov, kakor se komu zljubi, da se je treba nekaterih stvari tudi naučiti, potem pa je od spretnosti učiteljic odvisno, kako znajo to uravnotežiti z igro in jih tako marsičesa naučiti prav skozi igro," je dodala.
V vsakem otroku odkriti tisto, v čemer je najboljši
Vse to je lažje doseči z izkušnjami, nam je povedala učiteljica Maruša Babnik, ki bo skupaj z vzgojiteljico Karmen učence 1. B-razreda vodila skozi njihovo prvo šolsko izkušnjo.
Učiteljica Maruša o poslanstvu učiteljskega poklica #video
"Najpomembneje je, da pri vsakem otroku odkrijemo tisto, v čemer je najboljši, kar je največja umetnost," je povedala učiteljica, ki je kot mama štirih otrok že večkrat izkusila čarobnost in stres prvega šolskega dne.