Smukači so spoznali progo, kako so se odrezali naši?

2

Boštjan Kline | Boštjan Kline | Foto Guliverimage

Boštjan Kline

Na prizorišču olimpijskih iger v Pekingu so se smukači prvič spoznali s progo in po prvih odzivih so zadovoljni. Na uvodnem treningu časi niso bili toliko pomembni, saj so se smučarji šele spoznavali s progo.

Jančing smučišče
Sportal Sedem let risal pekinški smuk, atraktiven kot proga Ptic roparic

Na uradnih rezultatih pri številnih smukačih zapisana kratica (DQP – potencialno diskvalificiran), kar pomeni, da časov treningov ne moremo resno jemati. Sicer je na prvem treningu s progo najhitreje opravil Švicar Stefan Rogentin (1:44.00), drugi je bil Španec Adur Etxezarreta (1:44.08), tretji čas pa je postavil Italijan Christof Innerhoher (1:44.08).

Od Slovencev najboljši Kline

Od naših se je najbolje odrezal Boštjan Kline. Mariborčan je zasedel 28. mesto (+1.94), Nejc Naraločnik je bil 44. (+3.41), Miha Hrobat pa je bil 49. (+4.28).

Progo za kitajski olimpijski smuk je zrisal 73-letni Bernhard Russi, ki je bil v 70. letih svetovni prvak in olimpijski zmagovalec v tej disciplini.

Smuk, Peking | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Matthias Mayer | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Progo je prvi preizkusil Matthias Mayer

Progo, ki pred tem ni gostila nobene testne tekme, je prvi preizkusil Matthias Mayer, dvakratni olimpijski prvak. "Imeli smo zelo malo informacij. Videl sem posnetek, ko so lani na tej progi trenirali kitajski smučarji."

"Dobiš nekaj malega predstave o terenu, a ne moreš vedeti zagotovo. Zato je bilo danes bolj testiranje proge kot pa dirkanje," je povedal 31-letni Avstrijec, ki je še dejal, da je proga zelo dobro pripravljena, sneg pa je po njegovih besedah nekoliko podoben ameriškemu.

Aleksander Aamodt Kilde: Bomo videli, kako se bo razvijalo.

"To je nova proga, vedno si je težko ustvariti sliko o tem, kako bo, a danes je bil po pričakovanjih izziv," je dejal Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, vodilni v smukaškem seštevku, ki je v Peking pripotoval s popotnico treh zmag v svetovnem pokalu. "Veliko je menjav hitrosti, skokov, razgibanega terena, marsikaj se dogaja. Najprej je bilo zabavno, potem pa bomo videli, kako se bo razvijalo."

Tekmovalci imajo na voljo še dva treninga in takrat bo bolj znano, kdo bi lahko spadal med favorite.