17.36

Anamarija Lampič Anamarija Lampič smučarski tek

Sreda, 4. 2. 2015, 17.36

Svetovno mladinsko prvenstvo nordijskih smucarjev

Smučarska tekačica Anamarija Lampič je drugi dan svetovnega mladinskega prvenstva nordijskih smučarjev v kazahstanskem Almatyju osvojila šesto mesto v teku na pet kilometrov v prosti tehniki.

Za Nemko Victorio Carl, ki je osvojila zlato medaljo, je zaostala 14,8 sekunde. Med trideseterico sta se uvrstili še Anita Klemenčič s 26. mestom in Manca Slabanja s 27. mestom. Še ne 16. letna Anja Mandeljc je bila v konkurenci s precej starejšimi tekmicami 32.

Med mladinci, ki so se pomerili na deset kilometrov, se je izmed slovenske četverice najbolje odrezal Miha Šimenc s 26. mestom. Zmagoval je Rus Aleksej Červotkin.