Sobota, 6. 3. 2021, 12.55

Saalbach-Hinterglemm, smuk (moški)

V drugem poskusu zmaga za Avstrijca, Slovenci za pozabo

4

Vincent Kriechmayr | Zmagal je Avstrijec Vincent Kriechmayr. | Foto Guliverimage

Zmagal je Avstrijec Vincent Kriechmayr.

Avstrijec Vincent Kriechmayr je v Saalbach-Hinterglemmu v Avstriji zmagal na smuku za svetovni pokal, ki bi moral biti na sporedu že v petek, a je tekmo odneslo slabo vreme. Slovenska trojka Martin Čater, Boštjan Kline in Miha Hrobat je ostala brez točk svetovnega pokala.

V cilju se je po koncu smuka najbolj smejalo Vincentu Kriechmayrju, ki je nastopil s štartno številko ena. Kriechmayr je v odlični formi. Na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Cortini d'Ampezzo je bil eden izmed največjih junakov. Na povsem novi moški progi Vertigine je osvojil dva naslova svetovnega prvaka, konkurenco je pokoril na superveleslalomu in smuku. To je njegova prva smukaška zmaga v svetovnem pokalu po več kot dveh letih, skupno pa njegova deveta.

29-letni Avstrijec, ki je sicer vodilni v superveleslalomskem seštevku, je za 17 stotink sekunde ugnal Švicarja Beata Feuza, še desetinko več pa je zaostal Avstrijec Matthias Mayer. Feuz je dobil tudi interni obračun z Mayerjem v seštevku smuka, kjer se je njegova prednost še povečala. V boju za četrti smukaški globus zdaj vodi s prednostjo 68 točk pred Mayerjem.

Martin Čater je močno zaostal. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Martin Čater je močno zaostal. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Slovenci brez točk

Najboljši izmed slovenske trojice je bil Miha Hrobat, ki je osvojil 31. mesto (+2,25) med 52 uvrščenimi. Presenetljivi zmagovalec prvega smuka te zime Martin Čater je nastopil šesti, ob prihodu v cilj je z zaostankom 2,46 takrat zasedel zadnje mesto. Na koncu je bil 38., mesto za njim je končal Boštjan Kline (+2,52).

"Razočaranje, še enkrat. Mogoče ne toliko s pristopom in željo, ampak enostavno je preveč napak, da bi bili danes zadovoljni. Edina svetla točka, po dolgem času v smuku, je Miha. Le v zadnjem delu je izgubil preveč, da bi se danes veselil smukaških točk. Martin in Boštjan sta bila v posameznih odsekih v redu, tako, kot smo bili dogovorjeni, na ključnih mestih pa sta naredila preveč napak, da bi bilo dovolj hitrosti od vrha do cilja. Na takšnem dirkaškem smuku takih napak ne sme biti. Treba je dvigniti, glave in se pripraviti, jutri je nov dan, sestaviti vožnjo brez napak in računati na boljše uvrstitve," je po koncu dejal slovenski trener Grega Koštomaj.

Na tem prizorišču na Solnograškem bodo v nedeljo izpeljali še superveleslalom, na katerem je prvi favorit Kriechmayr, ki je dobil zadnje tri superveleslalome v vrsti, vključno s tistim v Cortini. Gre za zadnje moške preizkušnje v hitrih disciplinah pred finalom sezone svetovnega pokala v Lenzerheideju.