smučarski tek Tour de Ski Anamarija Lampič Anamarija Lampič

Ponedeljek, 1. 1. 2018, 12.22

novoletna turneja, Lenzerheide, zasledovanje

Oestbergova najmočnejša, Lampičeva nekoliko zaostala

Anamarija Lampič | Foto Vid Ponikvar

Smučarji tekači v Lenzerheideju nadaljujejo z letošnjo novoletno turnejo Tour de Ski. Dekleta so že opravila 10-kilometrsko zasledovanje, po pričakovanjih pa je bila najboljša Norvežanka Ingvild Flugstad Oestberg, ki si je pred rojakinjo Heidi Weng priborila 27,8 sekunde prednosti, pred tretjeuvrščeno Američanko Jessico Diggins pa že 1:16 minute.

Edina preostala Slovenka na Touru Anamarija Lampič je tekmo začela kot 21., končala pa na 29. mestu z zaostankom 4:04 minute.

Slovenka si je želela le, da bi ohranila stik z večjo skupino in tako v dobrem položaju prišla na naslednjo postajo v Oberstdorf. A tekma se za Lampičevo ni začela ravno po željah, saj je že v prvem kilometru izgubila 15 sekund v primerjavi z vodilnimi, na dobri polovici proge pa je z 21. mesta padla na 31., njen zaostanek pa se je z začetnih 2:15 minute povišal na 3:34 minute.

"Bilo je dobro, sledi dan premora in nato znova v akcijo"

A sledil je dober drugi krog in uspešen finiš za končno 29. mesto. "Tekma mi je kar uspela. Punce so se na začetku res zelo pognale in prvi krog je bil res najtežji, ko me je prehitelo največ deklet. V drugem in tretjem krogu sem bila zraven in sem kakšno tekmico tudi ujela in prehitela. Bilo je dobro, sledi dan premora in nato znova v akcijo," je tekmo za spletno stran SZS povzela Lampičeva, ki je z zaključnih metrih prehitela Norvežanko Maiken Caspersen Falla: "Sprintala in tudi prehitela sem Fallo, česar sem res vesela in želim si, da bi tako šlo tudi naprej v tej sezoni. A zdaj nas najprej čaka pot v Nemčijo, nato dan počitka in nova tekma."

Lampičevo zdaj čaka dan počitka in sprint v Oberstdorfu, nato pa bo predčasno končala Tour in se umaknila na trening v domače okolje, kjer se bo pripravila na domače preizkušnje 20. in 21. januarja v Planici.

Moško tekmo na 15 km je dobil Švicar Dario Cologna, ki je krepko prehitel doslej vodilnega Rusa Sergeja Ustjugova. Tretji je bil še en Rus Aleksander Bolšunov, ki je v končnici rešil najnižjo stopničko zmagovalnega odra pred napadom zasledovalne skupine. Slovenskih predstavnikov v moški konkurenci ni več.