BIATLON, ÖSTERSUND, SPRINT (Ž)

Öbergovi sprint v domačem Östersundu, Slovenke brez točk

Hanna Öberg | Hanna Öberg je zmagovalka sprinta. | Foto Guliverimage

Hanna Öberg je zmagovalka sprinta.

Švedinja Hanna Öberg je zmagovalka prve sprinterske preizkušnje sezone svetovnega pokala v biatlonu v Östersundu. 26-letna domačinka je s popolnim strelskim nastopom v cilju za 11,3 sekunde ugnala Francozinjo Anais Chevalier-Bouchet, tretje mesto pa je pripadlo Norvežanki Marte Olsbu Roeiseland (+ 15,4). Slovenke niso osvojile točk.

Starejša od sester Öberg, sicer olimpijska prvakinja iz Pjongčanga na posamični tekmi, je po sobotnem razočaranju že na sprintu pokazala odlično pripravljenost. Brez zgrešenega strela je v zadnjem krogu s hitrim tekom zanesljivo osvojila šesto zmago v svetovnem pokalu, od tega tretjo na sprintih na 7,5 kilometra dolgi trasi.

Na drugem mestu je z zaostankom 11,3 sekunde, prav tako brez zgrešenega strela, končala Francozinja Chevalier-Bouchetova za 11. posamične stopničke v svetovnem pokalu, za zdaj pa ostaja pri eni zmagi. Tretje mesto je pripadlo 30-letni Norvežanki Roeiselandovi. 11-kratna svetovna prvakinja je 24. stala na stopničkah za zmagovalke na tekmah svetovnega pokala.

Daleč od točk so bile Slovenke. Najboljša med njimi je bila Živa Klemenčič na 78. mestu. Zgrešila je dva strela in za zmagovalko zaostala 2:30,4 minute. Še dobrih 16 sekund več je na 87. mestu s tremi zgrešenimi streli zaostala Polona Klemenčič. Tretja slovenska predstavnica Nika Vindišar je bila 96. Zgrešila je dva strela in zaostala 3:01,7 minute.

Moška sprinterska preizkušnja na deset kilometrov se bo začela ob 13.45.

V Östersundu se bo sezona svetovnega pokala nadaljevala v četrtek z obema sprinterskima preizkušnjama.