Alpsko smučanje Nadia Fanchini

Četrtek, 1. 8. 2019, 19.05

Vesel razlog za izpuščeno sezono

Nadia Fanchini bo izpustila naslednjo sezono

Nadia Fanchini | Nadia Fanchini v sezoni 2019/20 ne bo tekmovala.  | Foto Sportida

Nadia Fanchini v sezoni 2019/20 ne bo tekmovala.

Nadia Fanchini, italijanska alpska smučarka, specialistka za hitri disciplini v sezoni 2019/20 ne bo tekmovala. Razlog je nosečnost, decembra bo trenerju italijanske ekipe za evropski pokal Devidu Salvadoriju povila otroka. Kljub temu, da že ima 33 let, v poročilih ne omenja možnosti, da bi tudi končala kariero.

Ena o treh sester Fanchini, ki tekmujejo v svetovnem pokalu, je imela v preteklosti veliko težav s poškodbami, kljub vsemu pa ima v svoji zbirki dve kolajni s svetovnih prvenstev, obe je osvojila v smukih, leta 2009 je bila v Val d'Iseru tretja, štiri leta pozneje v Schladmingu pa druga. V svetovnem pokalu ima dve zmagi, lani je v smukaškem seštevku zasedla 11. mesto.

"Materinstvo je bila moja življenjska želja, zato sem mu dala prednost pred smučanjem," je izjavila Fanchinijeva.

Sportal Sneg kliče: čas je za vrnitev