slalom Maruša Ferk Štefan Hadalin

Nedelja, 26. 3. 2017, 15.29

Državno prvenstvo, slalom in veleslalom

Maruša Ferk in Štefan Hadalin sta najboljša slalomista v državi

Štefan Hadalin je na državnem prvenstvu v slalomu ubranil naslov prvaka, Ana Bucik pa ga ja prepustila Maruši Ferk.

Na Krvavcu so izpeljali državno prvenstvo v slalomu. V ženski konkurenci je naslov branila Ana Bucik, a ga je morala predati Maruši Ferk, ki je bila od Novogoričanke v seštevku obeh voženj hitrejša za 34 stotink.

Tretje mesto je v bitki za državni naslov osvojila Saša Brezovnik, ki je bila absolutno sedma (+2.57). Absolutno tretja je bila Avstrija Stephanie Brunner, ki je za Ferkovo zaostala 55 stotink.

Štefan Hadalin je ubranil naslov državnega prvaka v slalomu. | Foto: Štefan Hadalin je ubranil naslov državnega prvaka v slalomu.

Štefan Hadalin je tako kot Ferkova zmagal tudi v absolutni konkurenci. Najbolj sta se mu približala Bolgar Kamen Zlatkov (+0.68) in Hrvat Elias Kolega (+0.88), slovenski podprvak pa je še drugič letos postal Žan Kranjec, ki je za rojakom zaostal 1.63 sekunde.

Na tretjem mestu je pristal Žan Grošelj (+2.28), sicer absolutno osmi.

Drevovi in Hrobatu naslov državnih prvakov v veleslalomu

Najboljša slovenska veleslalomistka Ana Drev je v soboto osvojila naslov državne prvakinje v veleslalomu, Meti Hrovat je pripadlo drugo mesto. Drevova je zmagala tudi v absolutni konkurenci, slavila je s prednostjo 1,26 sekunde pred Poljakinjo Maryno Gasienica-Daniel, Hrovatova pa je bila tretja (+1,67).

Miha Hrobat je postal državni prvak v veleslalomu. Na tekmi v absolutni kategoriji je bil tretji. Zmagala sta Avstrijca Magnus Walch in Marco Schwarz (+0,04). Hrobat je na tretjem mestu zaostal šest stotink sekunde, Žan Kranjec, drugi v razvrstitvi državnega prvenstva, je na tekmi pristal na petem mestu z zaostankom 36 stotink sekunde. Med Hrobatom in njim se je na četrto mesto uvrstil Avstrijec Adrian Pertl (+0,32).

Na Krvavcu bodo v torek, sredo in četrtek v okviru državnega prvenstva skušali izpeljati še smuk, superveleslalom in alpsko kombinacijo.