7 let, 12 mesecev

Lea Einfalt Pokljuka

Nedelja, 11. 12. 2011, 14.41

Lea Einfalt zmagala na Pokljuki

Drugi dan celinskega pokala v teku na smučeh na Rudnem polju se je od slovenskih tekmovalcev najbolj izkazala Lea Einfalt, ki je zmagala v preizkušnji na pet kilometrov v prosti tehniki s časom.

Drugo mesto je zasedla še ena Slovenka Anamarija Lampič, tretja je bila Francozinja Sigrid Montigny.

Lampičeva je za zmagovalka zaostala 31,4 sekunde, Francozinja pa 32,1 sekunde. S šestim mestom se je v tej kategoriji izkazala tudi Anja Eržen (+ 41,4).

Med članicami je prvo mesto osvojila Rusinja Olga Mihajlova (13:22,3), ki je bila za desetinko sekunde počasnejša od Einfaltove. Druga je bila Francozinja Celia Aymonier (+ 1,7) in tretja Italijanka Sara Pellegrini (+ 1,9), medtem ko je edina Slovenka Mirjam Cossinetti zasedla 16. mesto (+ 32,3).

Med tekači do 20 let je na 10 km v drsalnem koraku zmagal Francoz Adrien Backscheider (+ 23:39,7), ki je bil najboljši tudi v soboto, pred Avstrijcem Maxom Haukejem (+ 37,1) in Švicarjem Erwanom Kaeserjem (+ 37,5). Najboljši Slovenec Miha Šimenc (+ 1:03,3) je pristal na 11. mestu.

Med člani se je zmage veselil Francoz Christophe Perrillat (23:09,0), drugi je bil Romun Paul Constantin Pepene (+ 22,0) in tretji Francoz Paul Goalabre (+ 22,6). Tako kot v soboto je bil med slovenskimi reprezentanti najhitrejši Domen Potočnik (+ 1:35,4), ki je zasedel 43. mesto.