Sobota, 3. 2. 2018, 15.36

Mladinsko svetovno prvenstvo, nordijska kombinacija

Imamo še enega mladinskega svetovnega prvaka!

Vid Vrhovnik | Foto Vid Ponikvar

Slovenija je dobila novega svetovnega mladinskega prvaka. V nordijski kombinaciji je to postal Vid Vrhovnik, ki je v švicarskem Kanderstegu dobil tekmo na srednji skakalnici s petkilometrskim tekom. Po skoku je bil Vrhovnik tretji, s četrtim časom teka pa se je prebil do zlata.

Na koncu je za 4,9 sekunde prehitel Avstrijca Dominik Terzerja, bronasto kolajno pa je osvojil Čeh Jan Vytrval. Matevž Malovrh je bil 31., Gašper Brecl 33., Ožbej Jelen pa 48.

Potreboval nekaj časa, da je dojel, kaj mu je uspelo

Novi slovenski junak mladinskega svetovnega prvenstva 2018, Vid Vrhovnik, je po tekmi potreboval nekaj časa, da je dojel, kaj mu je pravzaprav uspelo, nato pa je tako strnil svoje misli: "Vedel sem, da bodo danes skoki kar poglavitni, saj je proga tukaj kar hitra in ni tako težka. Skok ni bil ravno najboljši, a bil je dovolj dober za dobro izhodišče in boj na progi. Že v prvem krogu sem priključil k vodilnima, tempo je bil kar hud. Na koncu prvega kroga sem odtekel naprej, napasti niti nisem imel namena, a tu se moram zahvaliti serviserjem, saj so bile smuči odlične in sem se kar odpeljal naprej. Nato sem videl, da je to moja priložnost, napadal sem cel zadnji krog, pred zadnjim spustom pa sem videl, da je to dovolj in to je bilo to!"

To je torej tretja medalja na tem prvenstvu za naše mlade upe, kako je Vrhovnik doživel včerajšnji dvojni uspeh Nike Križnar in Eme Klinec? "Punce sem na žalost moral gledati preko interneta, ker smo se morali spočiti za današnjo tekmo. Bil pa sem seveda zelo vesel tega uspeha in upam, da jim prav kmalu uspe tudi na ekipni tekmi," je še povedal 18-letni slovenski junak.

Tretji Slovenec z naslovom mladinskega svetovnega prvaka

Vrhovnik je z današnjim zlatom ponovil uspeh Marjana Jelenka iz leta 2011, ko je prav tako postal mladinski svetovni prvak v sprintu na 5 km v estonskem Otepääju. Jelenko je bil takrat srebrn na 10 km preizkušnji, srebro ima tudi s sprinterske preizkušnje v Hinterzartnu leta 2010, kjer je bil z ekipo še bronast. Leta 1997 je kot prvi Slovenec mladinski svetovni prvak postal Roman Perko na klasični preizkušnji v Canmoru, pred tem je bil z ekipo bronast leta 1996 v Asiagu. Vrhovnik, Jelenko in Perko so edini Slovenci s posamičnimi medaljami na mladinskih svetovnih prvenstvih v nordijski kombinaciji.