Petek, 5. 1. 2018, 14.08

Lackenhof, deskanje, paralelni veleslalom

Izjemen slovenski uspeh, Marguč bo sanjal stotinko sekunde!

Rok Marguč | Foto Žiga Zupan/Sportida

Slovenska deskarja Rok Marguč in Žan Košir sta navdušila na tekmi paralelnega veleslaloma v Lackenhofu. Marguč je osvojil drugo mesto. V napetem finalu je za zmagovalcem, Švicarjem Nevinom Galmarinijem, zaostal le pičlo stotinko sekunde, v polfinalu pa izločil rojaka Žana Koširja, ki je pred tem blestel v kvalifikacijah, nato pa s četrtim mestom dokazal, da mu poškodbe niso prišle do živega.

Slovenski deskar Rok Marguč je v finalu za las izgubil dvoboj s Švicarjem Nevinom Galmarinijem. Dolgo časa je kazalo, da se bo Štajerec povzpel na najvišjo stopničko in premagal Švicarja, nato pa je v zadnjih metrih izgubil prednost in cilj prečkal z minimalnim zaostankom stotinke sekunde. S tem je padla v vodo priložnost, da bi dobil drugo tekmo za svetovni pokal v karieri.

"Za to stotinko se ne sekiram preveč, se mi bo že vrnila nekje drugje. Bolj pomembno je, da sem po slabši lanski sezoni spet na vrhu, da sem predvsem sebi dokazal, da sem konkurenčen. Večinoma so mi vožnje uspele, to stotinko pa sem pustil na zadnji strmini, v zadnja vrata sem prišel preveč direktno. A kot pravim, nič ne de, glavne letošnje tekme so še pred nami, še bodo priložnosti tudi za zmago," je bil zadovoljen Marguč.

Svetovni prvak v paralelnem slalomu (2013) je poskrbel za uspeh sezone 2017/18. Na stopničkah se je znašel prvič po marcu 2016. Velik slovenski uspeh je dopolnil njegov rojak iz Tržiča.

Slovenski junak iz Sočija navdušil

Žan Košir se je po porazu v polfinalu proti Marguču - za njim je zaostal 31 stotink sekunde - potegoval za tretje mesto. V malem finalu je ostal brez zmage. Krajšo je potegnil proti Avstrijcu Alexandru Payerju. Usodna je bila napaka, po kateri ni končal vožnje, s tem pa je osvojil nehvaležno četrto mesto.

Žan Košir je v polfinalu izpadel proti rojaku Marguču, v boju za tretje mesto pa ga je prehitel severni sosed. | Foto: Vid Ponikvar Žan Košir je v polfinalu izpadel proti rojaku Marguču, v boju za tretje mesto pa ga je prehitel severni sosed. Foto: Vid Ponikvar

Košir je s prebojem med štiri najboljše dokazal, da se njegova forma pred nastopom na olimpijskih igrah v Pjongčangu strmo vzpenja. V Sočiju je leta 2014 osvojil dve medalji, letos pa se bodo na njegovo žalost deskarji v Južni Koreji za olimpijske medalje merili le v eni disciplini.

Tržičan je v Lackenhofu blestel v kvalifikacijah, kjer je postavil najhitrejši čas. V kvalifikacijah sta izpadla njegova rojaka Tim Mastnak (24.) in Jure Hafner (48.), v izločilne boje pa se nista prebila tudi predstavnici nežnejšega spola Gloria Kotnik (22.) in Iva Polanec (49.).