Thermometer Blue 0,72

Živa Falkner OP Avstralije WTA

Petek, 31. 1. 2020, 13.33

OP Avstralije, mladinke - dvojice (finale)

Odmeven uspeh mlade Slovenke na OP Avstralije, ki se je počutila kot profesionalka

Živa Falkner | Živa Falkner (levo) se je v ženskih dvojicah uvrstila v finale.- | Foto Guliver/Getty Images

Živa Falkner (levo) se je v ženskih dvojicah uvrstila v finale.-

Mlada slovenska teniška igralka Živa Falkner je skupaj z Britanko Matildo Mutavdzic izgubila v finalu mladinskega turnirja dvojic za dekleta na teniškem odprtem prvenstvu Avstralije. V finalu sta bili po 51 minutah s 6:1 in 6:2 boljši Filipinka Alexandra Eala in Indonezijka Priska Madelyn Nugroho. 17-letna Slovenka je bila po koncu dvoboja polna prijetnih vtisov.

Thiem Zverev Melbourne
Sportal Avstrijec piše zgodovino. Po Nadalu je izločil še Zvereva.

Sedemnajstletna Živa Falkner in 15-letna Matilda Mutavdzic sta se kot nepostavljeni igralki presenetljivo uvrstili v finale, kjer pa sta bili nemočni proti 14-letni Alexandri Eala in 16-letni Priski Nugroho. Na turnirju sta bili četrti nosilki.

Falknerjeva se je že v svojem prvem nastopu na turnirjih velike četverice v mladinski konkurenci uvrstila v finale med dvojicami, med posameznicami pa je izpadla v prvem krogu, potem ko je pri izidu 7:6 (5), 2:6, 1:4 predala dvoboj proti Južnokorejki Dayeon Beck.

Počutila se je kot profesionalna igralka

Falknerjeva je v prvem nastopu na grand slamu zaigrala v velikem finalu! | Foto: Guliverimage/Getty Images Falknerjeva je v prvem nastopu na grand slamu zaigrala v velikem finalu! Foto: Guliverimage/Getty Images Trenutno 68. mladinka na svetu se iz Avstralije vrača z izjemno izkušnjo in rezultatom, ki ji bo dal dodatno energijo za trdo delo, ki jo sicer krasi že od nekdaj. Po finalnem dvoboju je povedala:

''Danes je bil zame poseben dan. To je bil moj prvi nastop na turnirjih grand slam in že takoj se mi je uspelo uvrstiti v finale v konkurenci dvojic. Cel turnir je bil nekakšen ''vau efekt''. Uživala sem od prvega dne naprej. No, malce sem bila razočarana po porazu v prvem krogu med posameznicami. Dvoboj sem morala zaradi krčev, ki so bili posledica hude vročine, predati. Telo ni zdržalo takšne vročine. Nato pa sem se osredotočila na igro dvojic in na koncu je vse res dobro izpadlo.''

O finalu je povedala: ''Tekmici sta bili boljši. Res sta igrali dobro. Čeprav sva z Matildo dali vse od sebe. Sta izkušenejši, saj sta že prej nastopali na turnirjih za grand slam. Kot že rečeno, je bil to zame prvi nastop na grand slamu, za Matildo pa drugi. Čutilo se je, da sva bili kar malce preveč vznemirjeni. Tudi danes je bilo zelo vroče, tako da smo na igrišče namesto ob 15. uri stopile šele ob 18.30. A to me ni motilo, danes sem se počutila kot profesionalna igralka. Kosilo smo imeli v skupnih prostorih z najboljšimi. Na vratih omarice v garderobi je bilo zapisano moje ime, poleg pa so bile omarice z imeni kot so Dinara Safina in Jelena Dokić. Na treningu sem spremljala Dominica Thiema in Rafaela Nadala, tako da sem res uživala v teh dneh v Melbournu.''