OP FRANCIJE (WTA), 5. dan

Serena Williams odločno koraka proti rekordu, Slovenki polovično uspešni

Serena Williams | Foto Reuters

Na pariškem pesku je Serena Williams tudi svojo drugo nalogo opravila odlično in zlahka izločila Teliano Pereiro. Katarina Srebotnik je izpadla v mešanih dvojicah, Andreja Klepač pa je bila s partnerjem uspešnejša.

Prva igralka sveta Serena Williams je v prvem krogu z igrišča odpihnila Slovakinjo Magdaleno Rybarikovo. V drugem krogu je nadaljevala v podobnem slogu in s 6:2, 6:1 odpravila še Brazilko Teliano Pereiro, ki je na svetovni lestvici uvrščena na 81. mesto. Serena v Parizu lovi 22. naslov na grand slamih, s katerim bi se na prvem mestu izenačila z Nemko Steffi Graf.

Ana Ivanović, zmagovalka iz leta 2008, je že opravila svoje delo, potem ko je po dveh nizih premagala Japonko Kurumi Nara.

Klepačeva uspešna, Srebotnikova ne

Katarina Srebotnik, ki je v tej konkurenci v Roland Garrosu trikrat zmagala (1999, 2006, 2010), se je že poslovila, uspešnejša pa je bila Andreja Klepač, ki bo tekmovanje nadaljevala s Filipincem Treatom Hueyjem. Koprčanka in Filipinec sta v prvem krogu premagala gruzijsko-nizozemski par Oksana Kalašnikova/Jean-Julien Rojer s 6:4, 6:4, v osmini finala pa se bosta pomerila s petima nosilcema Rusinjo Jeleno Vesnino in Brazilcem Brunom Soaresom.

Andreja Klepač se je uvrstila v drugi krog mešanih dvojic. | Foto: Vid Ponikvar Andreja Klepač se je uvrstila v drugi krog mešanih dvojic. Foto: Vid Ponikvar

Srebotnika je moči združila z Avstrijcem Alexandrom Peyo, premoč pa sta morala priznati Kazahstanki Galini Voskobojevi in Francozu Fabricu Martinu, ki sta v odločilnem tretjem hitropoteznem nizu zmagala z 10:4.

Klepačeva in Srebotnikova skupaj nastopata med ženskimi pari, kjer sta enajsti nosilki. V drugem krogu ju čakata Japonki Misaki Doi in Naomi Osaka.